EIOBA prowadzi dyskryminację! WAŻNE!

Co cię porusza, boli, cieszy
Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

EIOBA prowadzi dyskryminację! WAŻNE!

Post autor: Yogi Krishnaram » 19 maja 2009, 19:19

A propos słów Arkadiusza:
Ponieważ w/w artykuł nagle znikł z podanej strony, więc wstawiam tekst tutaj w całości:"
w temacie: http://forum.nama-hatta.pl/viewtopic.php?t=1360
wyjaśnienia czemu to się stało.

Otóż serwis eioba.pl, na którym ów tekst się znajdował, zaczął nagle prowadzić dyskryminację różnych wschodnich grup duchowych. Historią to ma długą. Otóż od dwóch lat już niemalże jeden wielokrotnie banowany user zaczął pod różnymi artykułami wypisywać bzdetowate komentarza, opluwając różne Hinduistyczne ruchowe duchowe, a zwłaszcza Himavanti. Ogólnie niezły ubaw z niego był, nikt go poważnie nie traktował. Administracja go słusznie banowała za pieprzenie głupot.

Ale on był zdeterminowany i co chwila zakładał nowe konto. Dopiero koło grudnia 2008/stycznia 2009 zrobiło się głośno w sprawach poruszanych przezł tego gościa, kiedy niespodziewanie zdobył poparcie. Chodzi o dwóch nowych userów, którzy się dołączyli do portalu - niejaki gryf144 i Jezus Chrystus. Pierwszy podawał się za ponowne przyjście mejsasza, a drugi za ponowną inkarnację Jezusa. Pisali naprawdę masę długich artykułów ze swymi bzdetami, m.in. przepowiadając koniec świata na rok 2012. Bardzo głośno się zrobiło, oni opluwali wschodnią duchowość (głównie wszystko się kręciło wokół grupy Himavanti i Sai Baby) razem z kilkoma innymi userami, z kolei zwolennicy krytykowanych przez nich grup bronili się i dyskutowali z nimi i zrobiła się ogromna wojna słowna. Ja tam praktycznie udziało nie brałem; kilka razy w sumie zdarzyło mi się dodać jakiś komentarz prześmiewczo-satyryczny.

Te wojny wyznaniowe zaczęły zniechęcać wielu użytkowników zajmujących się świeckimi tematami do uczestnictwo w pisaniu serwisu, więc podjęli radykalne kroki, odchodząć od dotychczas panującego w serwisie egalitaryzmu i swobodnej wymiany i przedstawiania własnych pogladów. Postanowili zbanować i usunąć artykuły owych gryf144 i jezus chrystus oraz wprowadzić tematy tabu do eioby, mianowicie: Himavanti i Sai Baby. Skasowano wszystkie artykuły zarówno pro- jak i anty- na te tematy i banowano użytkowników zarówno wypowiadających się za nimi jak i przeciw.

Ale ok. 2 miesięcych od tych wydarzeń to administracji kompletnie odbiło i zaczęli popadać w skrajną paranoję. Najpierw ja dostałem dożywotniego bana pod "zarzutem" związku z organizacją Himavanti. Raz, że to kompletne odejście od jakiegokolwiek dobrego smaku, o człowieczeństwie nie wspominając o dobrym smaku i netykiecie - banowanie za prywatne związki z organizacjami religijnymi na rzekomo tak demokratycznym i hydepark-owym serwisie. Dwa, nie jestem żadnym członkiem tej organizacji, tylko fanem (chociażby ponieważ to grupa śiwaicka, a ja jestem wisznuitą), co do dysmózgów zarządzających serwisem oczywiście nie dociera.

Ale ledwo w ten weekend administratorzy już kompletnie przeszli siebie. Zbanowany został główny użytkownik propagujący gaudija-wisznuicką filozofię ISKCON w serwisie - Czaran: http://www.eioba.pl/u1241/czaran (autor artykułu, o którym mowa na początku). Usunięto wszystkie jego artykuły!! Powodu żadnego (oprócz jakichś nicnieznaczących półsłówek) nie podano!! To już totalitaryzm nic innego!!

Drodzy bhaktowie, znisczeniu uległy bardzo ważne artykułu o gaudija-wisznuizmie. Wyraźcie swój protest, na email adminów: info@eioba.com .

Jeżeli ktoś ma kontakty z Czaranem to prosiłbym bardzo o skontaktowanie się z nim w związku z tą sprawą. Jeżeli Ty, Czaran czytasz tego posta to napisz proszę na ten temat.

Z góry dziękuję

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 maja 2009, 01:30

Dobrze jest nie wierzyć, że co wisi, będzie zawsze wisiało i robić kopie ciekawszych artykułów. Tamte artykuły były naprawdę mocne, nie dziwię się, że ktoś nie wytrzymał prawdy. Osobiście zastanawiam się po pewnej wypowiedzi kogoś w internecie czy masoni, iluminaci czy jakiś tam spisek nie opanował kościoła po odejściu JP2, czy teraz iluminaci i kościół nie grają sztucznej opozycji. Watykan uznał właśnie, że GMO jest ok! Ale to polityka, z jednej strony co mnie obchodzi, z drugiej widzę, że ta polityka robi wodę z mózgu ludziom aby trwali tam, gdzie są.

Zauważyłem też, mogę to chyba nazwać trikiem werbunkowym czy czymś takim, na podstawie moich doswiadczeń i obserwacji, że często w trakcie dyskusji albo pisząc pod czymś ktoś wyraża, że jest ateistą i nie cierpi kościoła kat. ale najbardziej nienawidzi... i tu wpisać inną organizację do jakiej akurat się tyczy. Nawet jak widać, że ktos nie ma bladego pojęcia to nienawidzi. Jest to taka forma zatrzymania ludzi lub sprzedania im alternatywy pustki, niczego, w postaci ateizmu. Wtedy człowiek jak ma dość kościoła zostaje ateistą, czyli zawieszonym w czymś co nic nie daje, więc mentalnie jest dalej w kręgu myślowym katolicyzmu, a jak frustracja przejdzie czy się znudzi brak jakieś koncepcji, to wraca się skąd się wyrwało, osoba przeżywa nawrócenie. Lepiej być więc ateistą. To tak jak z Salomonem: dwie kobiety kłóciły się która jest matką dziecka, więc król kazał zabić dziecko bo też nie wiedział. Wtedy prawdziwa matka zrzekła się dziecka a fałszywa była za tym aby je zabić. Wtedy Salomon wiedział kto jest prawdziwą matką. Po owocach ich czynów poznacie ich... Gdy dla kogoś ważniejsza jest przynależność od postępu duchowego, wtedy wiemy, że ktoś nie ma pojęcia o duchowości, ściemnia, że wie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 20 maja 2009, 07:06

Moje artykuły i konto też zostało zablokowane: http://www.eioba.pl/users/purna

No cóż, każdy z nas jest przyczyną własnego losu, niepowodzeń i radości.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 20 maja 2009, 07:29

A czego cię zablokowali ? To jakaś dyskryminacja.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 20 maja 2009, 07:40

John pisze:A czego cię zablokowali ? To jakaś dyskryminacja.
Od Administratora Eioba.pl:

"Purnaprajna dasa
Konto zostało zablokowane na stale
Powód: W związku z ostatnimi wydarzeniami w serwisie"

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 21 maja 2009, 08:13

A coż to za ,,ostatnie wydarzenia w serwisie", rozumiem, że tu administrator liczy na naszą fantazję i każdy z nas wymyśli sobie, co też może być powodem kasacji konta.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 21 maja 2009, 09:56

Purnaprajna pisze:
John pisze:A czego cię zablokowali ? To jakaś dyskryminacja.
Od Administratora Eioba.pl:

"Purnaprajna dasa
Konto zostało zablokowane na stale
Powód: W związku z ostatnimi wydarzeniami w serwisie"
Też bym chciała wiedzieć o co chodzi. Założyłam właśnie tam konto z zamiarem powieszenia artykułu - w przyszłości pewnie byłoby ich więcej - ale jeżeli po zamieszczeniu mają mi je zaraz skasować...
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 maja 2009, 10:35

Zapraszam do wieszania artykułow na nama-hatta. Chyba, że nie na temat... Oglądalność też mamy dużą, więc informacje też idą w świat coraz bardziej. Gdzieś w lipcu będziemy mieć dwa miliony unikalnych wizyt. I zawsze trzymać kopię w domu, bo szkoda pracy. Być może komuś nie spodobał się temat albo tamta strona to strona z jakimiś poglądami i wtedy co zrobić. Govinda Prema dawał artykuły na eioba i na nama-hatta więc zawsze jakby tam skasowali to tu jest nadal. Ciekawe czy Govinda Prema też ma skasowane konto. Ja akurat tam nie mialem konta ale zauważyłem, że sporo ciekawych artykułów tam było. Korciło mnie aby zarchiwizować ale z braku czasu nie zrobiłem tego.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Martanda Dasa
Posty: 965
Rejestracja: 15 sty 2008, 11:53
Lokalizacja: Śri Vrindavan Dhama

Tanda

Post autor: Martanda Dasa » 27 maja 2009, 14:53

Haribol !

A ja sie zarejestrowalem jakis tydzien temu i przygladam sie tej stronie, roznym artykulom itd. Mam w planie cos tam zamiescic. Ciekawe jaki bedzie odzew i kiedy mnie skasuja. Ha, ha, ha. Nazywam sie tam Tanda.
Tanda w hindi oznacza chlodny, chlodne.

Radhe ! Radhe ! :lol:
Zawsze myśl o Śri Vrindavan Dhama i nigdy o Niej nie zapomnij. Nasze wieczne, doskonałe, transcendentalne i słodkie jak nektar przeznaczenie.

http://www.24hourkirtanmayapur.com/
http://mayapur.tv/
http://vrindavan.tv/

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 28 maja 2009, 15:19

ठण्डा , czyli thanda, nie tanda :) . A jak tam Martanda, uczysz się hindi? Pozdrawiam :) .

ODPOWIEDZ