Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 01 paź 2015, 01:33

Opis do zdjęcia: z powodu perspektywy widzimy tylko ograniczony dystans do horyzontu
Morze horyz małe.jpg
Morze horyz małe.jpg (40.47 KiB) Przejrzano 714 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 01 paź 2015, 01:34

Słońce nie zachodzi za krzywiznę Ziemi
trzecie persp małe.jpg
trzecie persp małe.jpg (28.56 KiB) Przejrzano 714 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 01 paź 2015, 01:37

Słońce po prostu się oddala. Dla słońca punkt zbieżności(znikania ) jest znacznie dalej niż dystans nasz do horyzontowego ograniczenia.
czwarte małe persp.jpg
czwarte małe persp.jpg (31.63 KiB) Przejrzano 714 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 01 paź 2015, 01:38

"Co sprawia że wygląda jakby zapadało się za horyzont"
piate małe persp.jpg
piate małe persp.jpg (27.14 KiB) Przejrzano 714 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: padmak » 01 paź 2015, 01:49

Andrzejj pisze: Różne przyśpieszenie ziemskie na różnych szerokościach geograficznych, co jest też powiązane z siłą odśrodkową. Efekt Coriolisa występujący w obracających się układach, występuje na ziemi i to z odwrotnym kierunkiem zależnie od pół kuli.
Żaden z tych argumentów nie został w tej dyskusji definitywnie obalony,
Sam Efekt Coriolisa, francuskiego fizyka i matematyka zmarłego 1843 roku, nie miałby znaczenia, gdyby nie doświadczenie Jean Bernard Léon Foucault, który w lutym 1851 roku za pomocą wahadła zawieszonego w Paryskim Obserwatorium Astronomicznym doświadczalnie ujawnił działanie efektu zmarłego Coriolisa.

Wahadło ma dowodzić ruch obrotowy Ziemi. Teraz wystarczy tylko zamknąć oczy i "zobaczyć" jak Ziemia wiruje wokół własnej osi. Co jednak w przypadku wiedzy z siddhanty a tym bardziej z puran, w których nie mówi się o ruchu obrotowym Ziemi. Kto zatem wywołuję ten ruch? Jeżeli jest to na zasadzie wiary i przyjęcia autorytetu "kogoś kto był i widział ten ruch" to równie dobrze mogę podejrzewać o wywołanie tego ruchu cztery osoby: Rsabha, Puskaracuda, Vamana i Aparajita :)

Obrazek
Srimad Bhagavatam 05.20.39 Na szczycie góry Lokaloka jest czterech gaja-patich, którzy są najlepszymi ze słoni, a ustawił ich tam w czterech stronach Pan Brahma, najwyższy mistrz duchowy całego wszechświata. A oto imiona tych słoni: Rsabha, Puskaracuda, Vamana i Aparajita. Są oni odpowiedzialni za utrzymanie systemów planetarnych wszechświata.

vidyasundar
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2015, 02:11

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: vidyasundar » 01 paź 2015, 01:55

Oto grafiki pogladowe prowokujace myslenie.
Załączniki
sun-distnce-experiment03.png
Perspektywa wyklucza jakiekolwiek zakrzywienia na powierzchni ziemi.
sun-distnce-experiment03.png (58.24 KiB) Przejrzano 799 razy
sun-distnce-experiment06.jpg
Gdzie jest slonce i czy ksiezyc jest oswietlony przez nie? Nie sadze.
sun-distnce-experiment06.jpg (138.13 KiB) Przejrzano 799 razy
sun-distnce-experiment01.jpg
Gdzie jest slonce? Czy 93 000 000 mil od ziemi? Nie sadze
sun-distnce-experiment01.jpg (102 KiB) Przejrzano 799 razy

vidyasundar
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2015, 02:11

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: vidyasundar » 01 paź 2015, 01:58

1) Linia horyzontu jest zawsze na poziomie oczu, nawet na wysokosci lotu samolotu. Jakby ziemia byla kula to im wyzej sie unosisz horyzont widzialbys nizej i nizej. Jak to wyjasnic przyjmujac teorie globu?

2) Od 40 lat NASA podaje zdięcia globu ziemskiego. Sa one w podrecznikach szkolnych, atlasach i ksiązkach naukowych. Od polowy lat 80-siątych a obecnie glosniej, niektórzy nauowcy oznajmjaja ze ziemia jest splaszczona na biegunach i poszezona na rowniku ze wzgledu na sile odsrodkowa obrotu. Logicznie patrzac na to opinie ta podwaza ona autentycznosc zdjec i stawia NASA w bardzo watpliwej pozycji, delikatnie mowiac. Znaczy bylismy oszukiwani. Jednak ludzie sie nie mieszaja w te sprawy bo to sa spory naukowe. Zwykly przecietnik mysli: "Czy wazny jest ksztalt ziemi? Niech nauka to bada ja przyjme to co mowia. Ja sie na tym nie znam".

3) Jezeli ktos zna zasady perspektywy i uczyl sie jej studiujac architekture (tak jak ja) to dla niego nie jest to zdziwieniem ze horyzont jest zawsze prosta a linie biegnace do punktu zbiegu ida po liniach prostych. Perspektywa jest nauka uzywana w grecji ale rozwinieta w renesansie i uzywana regularnie przez Leonarda Da Vinci, Michaa Aniola, Brunolescci, i inni. Wiedza ta jest oparta na obserwacji natury. Horyzont jest zawsze na wysokosci oka, horyzont jest prosta a lnie budynkow biegna do zbiegu na horyzoncie po prostych. Kazdy program 3D istnieje w przestrzeni X,Y,Z. Kazda z nich jest prosta. Projektujac cokolwiek aby to odzwierciedlało kulistosc ziemi to X musialoby byc krzywą o zakrzywieniu powierzchni Ziemi. Jednak jak chcesz zrobic jaki obiekt w aplikacji 3D to otwiera sie tobie przestrzen z horyzontem jak wyzej wspomniano, po prostu srodowisko plaskiej ziemi, w którym budujesz miasta, tereny, itd itd. Jak podniesiesz kamere to to co zaprojektowales jest ciagle na plaszczyznie. Architekci, budowlancy urzywaja aplikacji 3D i przenosza swoje projekty na teren rzeczywisty bez najmniejszych poprawek na zakrzywienie ziemskie.

4) Budownicy kanałów w zegludze śródlądowej zawsze uzywaja teodolitu (tak jak i budowlancy). Teodolit to przyzad optyczny za pomoca ktorego wyznacza sie poziom na bardzo dlugich odcinkach. Uzywa sie go aby zobaczyc czy poziom miedzy dwoma czy wieloma punktami na prostej jest identyczny. W teorii ziemi kulistej to by nie dzialalo bo teodolit by wyznaczal punkty na prostej, ktora by wedrowala w powietrze a nie byla rownolegla do poziomu ziemi.

Prosze o logiczne wyjasnienie tych obserwacji.


Google to w miarę dobrze przetłumaczyło:

Vrindavana, rozmowa w pokoju, czerwiec 18, 1977.

:Yaśodānandana: ... wzór Bhagavatam i postępuj zgodnie z opisem. W rozdziale Sixteen, w którym wyraża się, że "BHU-mandala rozciąga się aż słońce rozprzestrzenia się jej światło i ciepło i tak dalece, jak księżyc i wszystkie gwiazdy można zauważyć, że" był to pierwszy wers. Następnie opisuje, że "Koła niedoprzędzarki z powozu Maharajy Priyavraty stworzyły siedem rowy, w których siedem oceanów powstała. Z powodu tych siedmiu oceanów, które są opisane tutaj ..."

Tamala Kryszna: To było zrobione zanim zaczęliśmy przez innego artystę.

Yaśodānandana: Jest to system planetarny Jambudvipa. Pełna jest BHU-mandali. To Jambudvipa. To jest ocean sól, a te różne oceany tutaj, odpowiadają one oceanów, które są opisane w Bhagavatam w tym rozdziale piątym XVI rozdziału, druga zwrotka. "Z powodu tych siedmiu oceanów, BHU-mandala jest podzielona na siedem wysp." Potem, w trzecim wersie, opisuje, że wszechświat jest uniwersalną formą Pana. Czwarta zwrotka opisuje ... Śukadeva Goswami mówi, że będzie wyjaśniać Bhūrloka. W piątym wersecie zaczyna dokładniej o systemie planetarnym BHU-mandali. Mówi: "To przypomina kwiat lotosu." Ma kształt kwiatu lotosu. "I siedmiu wysp Jambudvipy przypominają baldaszku tego kwiatu." Następnie "Długość i szerokość tej wyspie zwanej Jambudvipa ..."

Tamala Kryszna: To my.

Yaśodānandana: Ten jeden. "..., który znajduje się w środku ..." To Jambudvipa odpowiada ten tu, w tej wielkiej mapie. "Długość i szerokość to 100.000 yojanów." Oznacza to, że od jego północy na południe iz zachodu na wschód jest to 800.000 mil, według tego wersetu piątego.
Tamala Kryszna: Więc nasza mapa tutaj, Śrila Prabhupad, jeden centymetr równa 2,000 yojanów. Więc to jest pięćdziesiąt centymetrów, więc równa 100.000 yojanów. To również ... Dla każdego, kto liczy, cztery z tych pól jest równa jeden centymetr. Więc po prostu licząc tego, można zrozumieć, jak wiele yojanów każda rzecz ... To jest dokładnie w skali. To zrobić bardzo dokładnie skali.

Yaśodānandana: I to opisuje: "W Jambudvipa istnieje dziewięć podziały ziemi, każda o długości 9000 yojanów, 72.000 mil: Bharata-varsy, Kimpurusa-varsa, Hari-varsy, Bhadra-varsa, Ilavrta-varsa, Ketumāla-varsa , Ramyaka-varsa, Hiraṇmaya-varsa i Kuru-varsa. Istnieje osiem gór, które wyznaczają granice tych podziałów i oddzielają je ładnie. Począwszy od Himalajów "-To pierwsza rowerów górskich" Hemakuta Parvata "-drugie rowerów górskich" Niṣadha Parvata "-trzecie górskim to idzie ... to ..." Gandhamadana Parvata, który jest po wschodniej stronie Sumeru, a następnie Mālyavān Mountain po zachodniej stronie ... "

Bhakti-Prema: Nila góra, na północ; (?) Góra Sveta, obok; i Śṛṅgavān Góry, na północ.

Yaśodānandana: Może Pan wyjaśnić, że w sanskrycie mają znaczenie również?

Bhakti-Prema: (sanskryt) jest w kształcie łuku. Bharata-varsy jest w kształcie łuku, a to Bhadra-varsa ponownie w kształcie łuku, Kuru-varsa, ponownie w kształcie łuku, a to Ketumāla-varsa, znowu ... Więc oni kształcie. (Sanskryt) Oznacza to, że trzydzieści cztery yojanów ...

Prabhupada: Tysiąc yojanów.

Bhakti-Prema: ... kwadrat. Trzydzieści cztery tysiące yojanów w ..., w tym. To Kimpurusa-varsa. To między Himalajów i Hemakuta góry. I znowu Hari-varsy jest między Hemakuta Mountain i Niṣadha Mountain. I to Ramyaka ...

Prabhupada: Gdzie jest opis geograficzny tego?

Tamala Kryszna: Oni nawet nie wiedzą, że istnieje.

Prabhupada: Mały opis Himalajach.

Tamala Kryszna: To wszystko.

Prabhupada: To nie jest wystarczające. W Europie, kiedy idziemy nad górą, ogromne górskich dróg, która o tym wie? Mijamy po prostu jak na dachu, samolotem. Widziałeś? Ogromne. Oni nie mają żadnych informacji o tym, co tam jest. I Szwajcarii ...

Tamala Kryszna: Szwajcaria.

Prabhupada: Widziałem górskich kóz. Gdzie to poszło, nikt nie wie. Jeszcze.

Bhakti-Prema: W Śrimad-Bhagavatam jest to opisane bardziej lub mniej. Himalaya Mountain jest 80.000 mil wysokości i szerokości 16000 mil. Tak więc każdy z tych gór są 16,000 mil szerokości i 80.000 mil wysokości. A to oznacza, że ​​jest zacząć od Badrinath do Syberii. To 60.000 mil, er, 16000.

Prabhupada: Ale wysokość, nie mają ...

Bhakti-Prema: 80,000 mil wysokości.

Prabhupada: 80.000.

Bhakti-Prema: Nie możemy zmierzyć. Samolot nie może ...

Prabhupada: Masz mierzone tylko 28.000.

Tamala Kryszna: Stopy.

Prabhupada: Eh?

Yaśodānandana: Stopy.

Prabhupada: To jest tylko stopy.

Yaśodānandana: To tylko trzy i pół yojanów, i mówimy, że jest 80.000 mil wysokości.

Prabhupada: Przeczytaj coś.

Bhakti-Prema: A mogą podróżować tylko 800 mil wysokości, ptaki na niebie, ale według Śrimad-Bhagavatam, po 800 mil znajduje się powietrze do oddychania dla człowieka. Ale jest powietrze dla ducha i piśāca i innych gatunków. Ale jeśli będziemy poruszać ... Istnieje Siddhowie i Cāraṇas. Są one również tam mieszka. A nad tym, nie jest Rahu planety. Oznacza to, że 80.000 mil wysokie.

Prabhupada: To oznacza, że ​​Rahu planetę mamy połączenie.

Bhakti-Prema: Tak. Rahu. Rahu i powyżej tej planecie nie ma słońca, a góra Sumeru, który ma połączenie z ponieważ jest ponownie rzucając ...

Yaśodānandana: To mówi tutaj.

Prabhupada: Czy to ładnie.

Yaśodānandana: To jest mowa, że ​​to Sumeru Parvata, wysokość góry jest taka sama jak szerokość Jambudvipy. Więc ta góra pojawia się tutaj, w tej samej odległości, jak to, 100.000 yojanów. Więc to doskonale ... Jest to ta sama długość po tej stronie i tak też. Jest wykonana jak wielki, wielki stożek na górze. Opisuje on, "Z tej góry, Sumeru Parvata, 16.000 yojanów lub 128,000 mil, mieszczą się w ramach". Więc Sumeru jest tak, i to też idzie w systemie planetarnym Jambudvipa. I dlatego głowa Mountain, nad ziemią, nad tutaj, jest 84,000, 672,000 mil yojanów nad poziomem. I szerokość góra jest góra na górze, jest uważany za 32,000 yojanów lub 256.000 mil. A w dole to 16.000 yojanów. Naukowcy nie może pojąć tego. Ich oszacowanie z góry jest to, że musi być większa w dolnej i w końcu mniejsze od góry, ale Meru jest dwukrotnie większy w górnej niż w dolnej części. Nie mogą zrozumieć. Następny werset, opisuje różne podziały. "Na północ od Ilavrta-varsy i idąc dalej na północ, jeden po drugim, są trzy góry, a mianowicie Nila górskie, Sveta górskie i Śṛṅgavān górskie. Te oznaczyć granice trzech vars, mianowicie Ramyaka, Hiraṇmaya i Kuru i oddzielne je od siebie. Szerokość tych góry jest ... "

Prabhupada: A to nie było możliwe dla mnie do strawienia. (śmiech) Ktoś pomógł mi ... Jestem laik. Nie wiem.

Tamala Kryszna: Jak napisać?

Prabhupada: To ktoś, Kryszna, pomógł mi. To on wyprodukowany.

Yaśodānandana: I te góry, dochodzą do plaż. "Uważa się, zgodnie z bhaga ..."

Prabhupada: Kiedy pisałem, modliłem się Kryszny, że "ja nie faktycznie pomieścić całą wiedzę Proszę mi pomóc.". Tak. W porządku.

Bhakti-Prema: To jest wspomniane, że wszystkie inne światy są nie tylko w Treta-yudze cały czas. Brak Kali, po prostu Treta i Dvapara. Tylko Treta-yudze jest cały czas.

Prabhupada: Och. Yajato makhaiḥ.

Bhakti-Prema: Tak.

Prabhupada: Oni są zawsze zaangażowani w rytualnych ofiar. Jak obecne życie ... Tretāyāṁ yajato makhaiḥ.

Bhakti-Prema: Tak żyli przez dziesięć tysięcy lat.

Prabhupada: Dziesięć, są ...

Bhakti-Prema: Tysiąc lat.

Prabhupada: Dziesięć tysięcy lat. Nasze sześć miesięcy równa ich jednego dnia.

Bhakti-Prema: To jest nazywany półbogiem.

Prabhupada: Tak, są półbogiem.

Bhakti-Prema: Nie, nie są one półbogiem.

Prabhupada: Nie, nie są one półboga.

Yaśodānandana. Następnie określa w wierszu numer dziewięć, że "South of Ilavrta-varsy i rozciągający się od wschodu na zachód są wielkie, trzy wielkie góry o nazwie Niṣadha Parvata, Hemakuta Parvata i Himalaya Każdy z nich jest 10.000 yojanów wysokie, 80.000 mil wysokości. " Oznacza to, że ... Naukowcy zrozumieli, że Himalaje są trzy i pół mil wysokie, ale możemy powiedzieć ... Ile Himalaje? Dwadzieścia osiem ... Pięć i pół mil wysokości. Mówimy, że to 80.000 mil wysokości. Bhagavatam mówi.

Prabhupada: Nie mogli zmierzyć całość. To nie jest możliwe.

Yaśodānandana: Potem opisuje tutaj, że "Na zachodzie i wschodzie Ilavrta-varsy są dwie wielkie góry o nazwie Mālyavān i odpowiednio Gandhamadana Te dwie góry, które stanowią 2,000 yojanów, 16.000 mil ...." [Przerwa] "... w na północy i Niṣadha górskich na południu. Wskazują one granice Ilavrta-varsy a także vars nazwany Ketumāla-varsy i Bhadrāśva-varsy. " Potem dostaje się więcej informacji na temat Mount Meru. "Tekst liczbę jedenaście. Po czterech stronach wielkiej góry znany jako Sumeru są cztery góry:" Te Mandara Parvata. To jest góra.

Prabhupada: Tak, jak w rzeczywistości pokażesz?

Bhakti-Prema: To jest według Śrimad-Bhagavatam.

Prabhupada: Nie, wszystko w porządku. Teraz, że lalki, które trzeba zrobić.

Yaśodānandana: Wzywamy jednego artysty z Mayapur. Tamala Kryszna Maharaja zorganizował przynieść jeden artysta, więc idziemy do rysowania perspektywy. Mamy zamiar wyciągnąć to i wszystko ... [przerwa]

Prabhupada: Mamy jakiś artysta. Mamy ... To wszystko. To jest perfekcyjne.

Bhakti-Prema: To jest powtarzany w Upanisady, iti susruma dhīrāṇām. (?)

Prabhupada: To ...

Bhakti-Prema: Od inteligencji ...

Yaśodānandana: Ta wiedza będzie faktycznie zniszczyć ich nieporozumienia, bo większość ludzi myśli, że wcześniej, na pięć tysięcy lat temu, ludzie kiedyś barbarzyńcy. Ale gdyby byli barbarzyńcami i wiedzieli cały opis wszechświata, muszą być bardzo zaawansowane.

Bhakti-Prema: To Lokaloka Mountain. Jesteśmy rysunek to.

Tamala Kryszna: Jesteśmy po prostu po swój opis Bhagavatam, Śrila Prabhupada.

Prabhupada: Nie, że ... Iti susru ... [przerwa]

Bhakti-Prema: Poza tym Kimpurusa-varsy i innych vars w obszarach górskich, są częścią subtelnego świata. Więc jak będziemy wspominać?

Prabhupada: Wzmianka o obrazie.

Bhakti-Prema: Więc jak będziemy wystawiać go przed naukowcami?

Prabhupada: Nie wymaga się spełnienia naukowców. Mamy opisać według naszej książki. To wszystko. Jeśli są w stanie zrozumieć, niech zrozumią. W przeciwnym razie ... To nie nasza sprawa, aby spełniać wymagania tzw naukowców. Dajemy prawdziwy opis. [przerwa] To Sokimala. (?) [przerwa] (niewyraźne)

Upendra: Nie tak, nie. Były pewne chmury.

Prabhupada: Coś w morzu skręca w prawo, a cała sprawa staje się (niewyraźne). [przerwa]

Tamala Kryszna: ... oryginalny Lance. Ceylon, oczywiście, istnieje, ale nie jest Lance.

Prabhupada: Ceylon jest inny.

Tamala Kryszna: Tak. Kto wie, co jeszcze odkryjemy dziś. Te rzeczy ... Kiedy jesteśmy naprawdę ...
Prabhupada: The Andaman, Nikobary ...

Tamala Kryszna: Co powiedziałeś, Prabhupada?

Prabhupada: Są inne wyspy.

Tamala Kryszna: Tak.

Prabhupada: Andaman, Nicobar, tak.

Tamala Kryszna: Och. Ale my nie jesteśmy ... Bhakti-Prema Maharaja powiedział, że wczoraj, że zamierza przejrzeć komentarze, aby spróbować zrozumieć, które są określone w dzisiejszej geografii. Nie był pewny. Wiedział tylko, że był ...

Prabhupada: Są pobliskie wyspy. Nie wiem, czy to jest ... Andaman, Nicobar. Więc te wyspy podobnie z Indii zostały wysłane. Teraz jest zamieszkany. [przerwa] ... praca jest zatrzymany ze względu na swoją (niewyraźne)?

Tamala Kryszna: Nie [przerwa] Nie, mam na myśli w kategoriach naszych rysunków i rzeczy, będziemy ... Można się tu na chwilę nieruchomo, w Vrindavanie?

Prabhupada: Dlaczego nie?

Tamala Kryszna: To znaczy, nie masz ... Po prostu staram się myśleć w kategoriach stymulacji siebie, co harmonogram ...

Prabhupada: Nie możemy tu zostać, chyba że firma jest zakończona. Nie ma innego zaręczynowy.

Tamala Kryszna: Nie Jedyną zaangażowanie jest otwarcie Bombay świątyni wymyślanie. Ale to nie jest do końca października.

Prabhupada: Więc czas się skończy? Jeszcze nie.

Tamala Kryszna: Cóż, za każdym razem ... [przerwa] Czy trochę odpocząć? Słońce nie było niepokojące? [przerwa] Zawsze można wyszedł zwycięsko. Zawsze. Nigdy nie widziałem kiedykolwiek pokonany. W Bombaju, to było absolutnie niemożliwe. To wydawało się niemożliwe.

Prabhupada: Nikt nie zachęcał.

Tamala Kryszna: Nie

Prabhupada: Nikt nie jeden człowiek. Kto widział, że duży projekt wyjdzie?

Tamala Kryszna: Tylko ty widział, że ty i Radha-rasa-vihari. Byłem...

Prabhupada: Nikt nie ... Mimo to określono: "Nie, to miejsce jest bardzo ładne."

Tamala Kryszna: Powinni napisać książkę o tym.

Prabhupada: Tak, warto pisać, historia książki. Mayapura również. Madhava Maharadża nie pozwoli, pozwalają.

Tamala Kryszna: Tak wiele sztuczek grał przez to ...

Prabhupad: Podobnie Tirtha Maharaja nie był chciał, żebym ... Tutaj też jest jeden pierścień.

Tamala Kryszna: Racja.

Prabhupada: Ta dziewczyna musiała wprowadzić linię (?).

Tamala Kryszna: I nie dała przednią część. Na początku, nie dała ...

Prabhupada: Nie dać.

Tamala Kryszna: Teraz dał, ale najpierw ... Ale nadal, to powiedział: "Zbuduj ścianę." Hyderabad również było trochę sporów. Wszystko było walką. [przerwa] Nasza świątynia jest najlepszy w Mayapur, Vrindavanie, Hyderabad, Bombaju.

Śatadhanya: Wszyscy myślą, że nasze Bóstwa są wykonane ze złota. Nigdy nie widziałem tak błyszczące i takie śṛṅgāra wcześniej.

Tamala Kryszna: Tutaj?

Prabhupada: W Mayapur.

Śatadhanya: W Mayapur zwłaszcza, tak. [przerwa]

Prabhupada: ... chciał zobaczyć nasze. Czyż nie?

Śatadhanya: Tak.

Prabhupada: Wszyscy mieszkańcy Navadvipy były ...

Tamala Kryszna: Prabhupada powiedział, że powinniśmy trochę premierę. Podobnie jak w
Hrishikesh tam kilka startów i biorą ludzi bezpłatnie iz powrotem, Prabhupad powiedział, że powinniśmy zrobić, wziąć ludzi tam iz powrotem z Nawadwipie ghata.

Prabhupada: Nie Nawadwipie ghata. Inni, z ...

Tamala Kryszna: Och, Svarup Ganj?

Śatadhanya: Nawadwipa.

Prabhupada: po stronie Nawadwipy.

Tamala Kryszna: Od strony Nawadwipy?

Prabhupada: Gdzie można wziąć kąpiel, naprzeciwko.

Tamala Kryszna: Och. Teraz nie ma nic tam na tej stronie.

Prabhupada: Więc trzeba zorganizować, że.

Tamala Kryszna: O, widzę. Możemy kupić ... Właściwie nie było pewne grunty oferowane do nas. Poszło w prawo z drogi aż do rzeki. Był to pas ziemi należącej do tej Gaura Maharaja. Pamiętaj Gaura Maharaję?

Prabhupada: Ha, ha, ha.

Tamala Kryszna: To był jeden kawałek ziemi miał. Jest trochę świątynia tam. I idzie aż z drogi aż do Gangesu. Więc możemy mieć trochę ghata tam, a łódź będzie zadokować. Tak, to jest bardzo dobry pomysł, bo jeśli idzie skąd inne łódki, to Wallas łodzi może spowodować kłopoty. Ale teraz ... Nie mogli protestować, jeśli robimy nasze własne miejsce.

Prabhupada: Umów tak. Zrozumieliście?

Śatadhanya: Tak, Prabhupad.

Tamala Kryszna: (szepcząc do Śatadhanya)

Prabhupada: Następny uzyskać dwie łodzie w tym stylu.

Tamala Kryszna: Dwie łodzie. Na Hrishikesh mają łodzie. Łódź jest o długość tego ...

Prabhupada: Teraz jest wpół do dziesiątej.

Tamala Kryszna: Tak, Śrila Prabhupad. [przerwa]

Prabhupada: Patrzcie, jak oni są zadowoleni. [przerwa] ... tak mała mucha, i mogą się do tej pory tylko w tym świetle.

Tamala Kryszna: Co oni widzą w tym świetle? Ich śmierć.

Prabhupada: To jest świat materialny. [przerwa]

Tamala Kryszna: Faktycznie, jak widziałem w tym budynku, kuchnia jest prawie zakończona, więc nawet jeśli nie zostały one całkowicie otworzył ten budynek, wciąż, jeśli kuchnia jest zakończona, mogą zacząć się tam gotować natychmiast. Dlaczego warto poczekać dwa lub trzy miesiące? Magazynu jest składzik. Które mogą być używane natychmiast i umieścić silne zamki, a jeden człowiek jest odpowiedzialny, a on ma rejestru, w najbliższych, wychodzisz.

Prabhupada: Nie różni się sklep, nie różni się ...

Tamala Kryszna: Nie różni się sklep?

Prabhupada: Dwa słudzy zawsze oczyszczenie. Jak tylko ktoś spożywa, sługa oczyszcza miejsce, weź talerze i myje, wrócić do kuchni. Widzieliście cięcia wiersze, drewno. Wielbiciele widziałem. Można kupić. Engage jeden nóż drewna. Wtedy to będzie ... Wszystko można załatwić. Po prostu dobre zarządzanie. Zarządzanie spanie nie pomoże. I wszyscy ... Taka duża sala. Każdy powinien jeść.

Tamala Kryszna: Co, Śrila Prabhupad?

Prabhupada: Tak duża jadalnia. Na drugi dzień były one widoczne, "Oto znak. Oto si ..." Więc niech będą wykorzystywane. Po prostu pokazuje?
Tamala Kryszna: (głośny brzęk w tle) Ten rodzaj dźwięku psuje cały spokój z tym pensjonacie, to kuchnia. A zaczyna się od wcześnie rano, o 5:30.
Prabhupada: Nie, nie przeszkadza mi. Gdzie jest gościem?

Tamala Kryszna: Właściwie oni mają wiele osób tutaj. Są one o około dwudziestu ...

Prabhupada: To wszystko prawda. Witaj. Ale bez gotowania tam.

Tamala Kryszna: Nie, że się wyjaśni. Natychmiast możemy zacząć korzystać z tej sali do karmienia naszego posiłku. Właściwie nie ma powodu, dlaczego niektóre części tego budynku nie mogą być wykorzystane teraz, a nie po prostu usiąść. Na jeden dzień nie musi być pewne, wiesz ... Możemy mieć, że aby pokazać ceremonii otwarcia, ale nadal niektóre miejsca mogą być wykorzystywane jednocześnie. Podobnie jak oni używają niektóre z ...

Prabhupada: Nie, ceremonię otwarcia ... Gurukula się dzieje.

Tamala Kryszna: Tak. Niektóre urzędy są już wykorzystywane. Więc jadalnia może być wykorzystana, a podłoga w kuchni.

Prabhupada: urzędy nie mogę zrozumieć. Nie ma zarządzanie; to biuro. Duże, duże biuro, ale nie zarządzania. Wszystkie niepotrzebne. Siedziba oznacza zarządzanie. Ale nie ma zarządzania, a urząd. Biuro, co to znaczy, biuro?

Tamala Kryszna: Dobre zarządzanie.

Prabhupada: To wszystko. Ale jeśli nie ma dobrego zarządzania, gdzie jest wykorzystanie biurze? Po prostu zajmując miejsca? Zarządzanie jest ... Powiedziałem mu to. I on przyniósł zarządzania. Ale nie ma nikogo. Podobnie jak rząd, składanie, Centrum Centrum zgłoszenia. Gdzie jest plik? Nikt nie wie. To się dzieje. Co mogę zrobić? Jak te rzeczy są robione w końcu, nikt nie wie. Ale to jest informowany. "Jestem informując". Czyż nie? W każdym razie ...

Tamala Kryszna: Ja ... Właściwie Byłem też myśleć o tym zarządzania rano. Dlatego kiedy mnie nazywa Nie przyszedłem natychmiast. Byłem z Akṣayānanda Maharaja.

Prabhupada: Akṣayānanda czeka na innego człowieka, a on czeka na innego człowieka. I nikt nie przychodzi. To wszystko. Zakończeniu: "Czekam na kolejny ..." A on się skończył ". Czekam na kolejny" A on zakończył: "Czekam ..." Bas, zakończył działalność. Nie ma taki układ, że wszystko dzieje się bardzo ładnie, automatycznie. To nie jest ... W każdym razie ... Każda jadalnia, co gotowanie powinno tam być. Przede wszystkim w tym pomocne. I gotowania powinno odbywać się w dobrym miejscu.

Tamala Kryszna: To jadalnia został zbudowany tutaj. Mają jadalnię ...

PRABHUPADA: który może być używany do innych celów.

Tamala Kryszna: To nie powinno zostać wykorzystane na ...?

Prabhupada: Nie, jedna kuchnia ... To.

Tamala Kryszna: Wielbiciele i płacących gości ...

Prabhupada: Ach, tak. Nie osobna. Jeden stołówce.

Tamala Kryszna: Bo w Mayapur ludzie, którzy mieszkają w pensjonacie, oni dostać serwowane w pensjonacie.

Prabhupada: Musisz się jadalnia tutaj (?).

Tamala Kryszna: Powiedziałeś, że osoba, wysokiej klasy powinny być podawane, gdzie on jest ...
Prabhupada: Nie, który jest wysokiej klasy, niskiej klasy? Każdy...

Tamala Kryszna: Jeśli mogą przynieść prasada od rozmieszczenia tam gotowania, aby tutaj, to wszystko w porządku, jeśli im służyć tutaj? Bo myślę, że goście wolą, że mogą jeść w tym pensjonacie.

Prabhupada: Tak, że płyty mogą być wniesione.

Tamala Kryszna: Tak. Więc zobaczymy się, że przede wszystkim.

Prabhupada: jeden sklep, jedna kuchnia, jedna jadalnia. Bas. Nie rozdziela.

Tamala Kryszna: Nie oddzielna jadalnia.

Prabhupada: To nie jest zarządzanie. Taka duża sala, tak duża kuchnia, wystarczające. Jeżeli jakiś szczególny per ..., może to być wykonane w ten kuchni.

Tamala Kryszna: W dużej kuchni.

Prabhupad: Hm.

Tamala Kryszna: Tak.

Prabhupada: Po tym wszystkim, człowiek będzie gotować. Więc on nie gotować.

Tamala Kryszna: Co z tego, że goście jedzą różne prasada niż wielbicieli?

Prabhupada: Więc idź tam.

Tamala Kryszna: A my im służą różne rodzaje środków spożywczych.

Prabhupad: Hm.

Tamala Kryszna: Wielbiciele będzie jeden rodzaj pożywienia, a goście będą się innego rodzaju.

Prabhupada: Tak. Mogą tam przygotować. Co do tego osobnej kuchni?

Tamala Kryszna: Nie, nie ma powodu.

Prabhupada: oddzielne gotowanie może być ... [przerwa] ... nie może. Po prostu nie mają ... Co tanie ludzi tam jeździ. Co mają zrobić? Powiedz mi, że "to zrobili, bardzo korzystne dla społeczeństwa ludzkiego." Co mają zrobić?

Śatadhanya: Mówią, że są one leczenie chorób.

Prabhupada: Choroba? Więc jakie są korzyści? Jedna choroba po innej choroby ...

Śatadhanya: Mówią, że długość życia jest coraz więcej lat.

Prabhupada: To jest kolejny blef. Dawniej ludzie żyć długo. Właściwie w tym Kali ograniczenie jest od stu lat. Ale kto mieszka w sto lat?

Śatadhanya: Nawet mniej.

Prabhupada: pięćdziesiąt, sześćdziesiąt ... Średnia Indie, trzydzieści pięć lat. W swoim kraju trochę więcej. Nikt nie żyje sto lat. To także kolejny blef. Ale nawet jeśli żyją sto lat, to znaczy, że masz zatrzymał śmierć? To co jest zaletą? Jesteś wieczne. Na jayate na mriyate VA, na hanyate hanyamane śarire [Bg. 2,20]. Jesteś wieczny, ale dlaczego umierają? Co naukowcy zrobili? Na jayate na mriyate. Wieczny oznacza tego, który nie ma narodzin, ani śmierci. Ale masz narodziny i śmierć, więc gdzie jest pomóc swoim naukowców?

Upendra: Powodem oryginalny wiara została umieszczona w naukowców dlatego, radio, samoloty, magnetofony zostały wyprodukowane, a ludzie są pod wrażeniem ich pierwotnie.

Prabhupada: Więc jakie są korzyści? Bez radia, ludzie umierali, czy w radio, że nie żyje?

Upendra: Mówią, że żyją bardziej komfortowo.

Prabhupada: Bzdura komfortowo ... Zmienili sezon? Czy to jest wygodne? Musimy wziąć to urządzenie chłodzące. Jakie jest praktyczne korzyści? Można powiedzieć, że jest to wygodne. W porządku. Ale to nie znaczy, że przeniósł niewygodną sytuację. Jesteś walczy. Że wiele można wziąć kredyt. Realne korzyści nie ma. To jest Bhagavad-gita. Janma-mrtyu-Jara-vyādhi [Bg. 13,9]. Prawdziwe nieszczęście jest to, że jesteś "?. Dlaczego walczę Nie chcę śmierci" Właściwie dlaczego biorę masaż i tak dalej, tak dalej? Tak, że nie może umrzeć. Więc gdzie jest Gwarancją naukowców, "Nie, nie umrze"? Ma on żadnej ...? Będziesz walczyć tylko. To wszystko. Naukowcy nie może zagwarantować, "Nie, nie umrze." To jest prawdziwa gwarancja. "Umrzesz wygodnie." Hm? Die wygodnie? Teraz nie ma apetytu. Gdzie jest naukowcem, zapewniając, "Take"? Jakie rzeczywiste korzyści zrobili? Oni dają pewne ... nic nie dali. Jest to po prostu blef. Rzeczy, bez których moglibyśmy robić takie rzeczy istnieją. Nie było żadnych samochodów osobowych. Nie było bryczką i przewozu cielca. Rzeczy dzieje. Nie dlatego, że bez tego bezkonnego społeczeństwa samochodowym zostałby pokonany. Nie. Są inne alternatywy. Przeciwnie, były skomplikowane. Jak najszybciej jeździć na samochodzie, nie ma niepokoju, zwłaszcza w kraju, tak wiele samochodów. Podczas jazdy na samochód, pełen niepokoju ... W każdym razie nie może być przypadek. Nie jest to wygodne. Jeśli jesteś pełen niepokoju. Samolot może być. W każdej chwili możesz umrzeć. To jest tylko twój czas. Oni będą w dobrej wierze: "Będę tam iść." Ale zanim rośnie do nieba, zakończeniu awarii. Tak wielu samolot został ... Więc gdzie jest komfort? Jak najszybciej dostać się na samolot, jesteś w pełnej niepokoju, że w każdej chwili może być katastrofa. Czyż nie? Więc gdzie jest komfort? Prawdziwy komfort jest bez lęku. To jest prawdziwy komfort. Canakya Pandita dał, prawdziwy komfort oznacza, Arni akyavad (?): ". Ten, kto nie jest z domu i ten, kto nie ma długów, jest szczęśliwy" W dzisiejszych czasach ludzie będą się z domu, a każdy jest dłużnikiem do banku i tak wiele ... Maszyna ekonomiczny jest tak wykonane, że jeden jest umieszczany zawsze w długi dla niektórych tak zwanych wygód, i jest pełen niepokoju. Cały miesiąc musi pracować, aby spłacić długi. (koniec)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 paź 2015, 02:13

05.16.05 Jambudvipa jest okrągła jak liść kwiatu lotosu.
design06_13 (1).jpg
design06_13 (1).jpg (138.66 KiB) Przejrzano 717 razy
ner.lu2.jpg
ner.lu2.jpg (101.44 KiB) Przejrzano 717 razy

05.19.31 Mój drogi królu Pariksicie, o najlepszy z potomków Maharajy Bharaty, opisałem ci właśnie – zgodnie z naukami, które sam otrzymałem – wyspę Bharata-varsę i wyspy przyległe do niej. Wyspy te składają się na Jambudvipę.

05.16.05 System planetarny znany jako Bhu-mandala przypomina kwiat lotosu, a jego siedem wysp przypomina baldaszek tego kwiatu. Długość i szerokość wyspy znanej jako Jambudvipa, która usytuowana jest w środku tego baldaszku, wynosi 1 000 000 yojanów [8 milionów mil].


Tutaj możliwe wizualizacje: (szukamy odpowiedzi)

home3.jpg
home3.jpg (271.42 KiB) Przejrzano 717 razy
images.jpg
images.jpg (7.72 KiB) Przejrzano 717 razy
plaska ziemia 6.jpg
plaska ziemia 6.jpg (61.64 KiB) Przejrzano 717 razy

05.21.02 Niebo pomiędzy sferą ziemską a niebiańską jest zwane antariksa, czyli przestrzenią kosmiczną. Przylega ono do górnej części sfery ziemskiej i dolnej sfery niebiańskiej.


Rozumiem to tak, ze pod Ziemią nie ma przestrzeni kosmicznej ale są niższe systemy planetarne, jak to jest opisane w Bhagavatam.


"Poniżej Ziemi są niższe systemy planetarne – Atala, Vitala, Sutala, Talatala, Mahatala, Rasatala i Patala. W tych niższych systemach planetarnych mieszkają demony i Raksasowie razem ze swymi żonami i dziećmi, zawsze angażując się w zadowalanie zmysłów i nie obawiając się następnych narodzin. Do planet tych nie dociera blask słoneczny, ale oświetlone są one klejnotami umieszczonymi na kapturach węży."

05.24.07 Mój drogi Królu, poniżej tej Ziemi jest 7 innych planet, znanych jako: Atala, Vitala, Sutala, Talatala, Mahatala, Rasatala i Patala. Wyjaśniłem już położenie planetarnych systemów Ziemi. Szacuje się, że długość i szerokość tych siedmiu niższych systemów planetarnych wynosi dokładnie tyle, co długość i szerokość Ziemi. [ 10 000 yojanów czyli 80 000 mil].

05.24.08 Na tych siedmiu systemach planetarnych, które są również znane jako podziemne niebiosa [bila-svarga], znajdują się bardzo piękne domy, ogrody i miejsca przyjemności zmysłowej, które swym przepychem przewyższają nawet te z wyższych planet, ponieważ demony mają bardzo wysoki standard przyjemności zmysłowej, zamożności i wpływu.

05.24.11 Ponieważ na tych podziemnych planetach nie świeci słońce, czas nie dzieli się na dni i noce i wskutek tego nie istnieje tam strach wywołany przez czas.


Czyli tu pisze wyraźnie że to podziemne systemy oraz że nie świeci tam Słońce, podana wielkość Ziemi, czyli za Antarktydą coś musi być chyba dalej?


vedic-science-center.jpg
vedic-science-center.jpg (190.43 KiB) Przejrzano 717 razy

Andrzej napisał:
"Różne przyśpieszenie ziemskie na różnych szerokościach geograficznych"...
05.22.07 Bóg słońca ma 3 prędkości – powolną, szybką i umiarkowaną. Czas, w którym w tych trzech prędkościach w pełni przemierza wokół sferę niebiańską, ziemską i przestrzeni, naukowcy określają pięcioma nazwami: Samvatsara, Parivatsara, Idavatsara, Anuvatsara i Vatsara.

05.21.03 ... słońce, Kiedy – zgodnie z poleceniem Najwyższej Osoby Boga – przesuwa się na północ, południe czy przez równik, mówi się, że porusza się powoli, szybko albo umiarkowanie. W zależności od jego ruchów podczas wznoszenia się ponad, schodzenia poniżej czy przechodzenia przez równik – i odpowiednio, stykania się z różnymi znakami zodiaku, na czele z Makara [Koziorożcem] - dnie i noce są krótkie, długie albo jednakowe.




Musimy przyjąć czego chcemy, czy rozwiązywać zagadkę Wed czy podążać bezmyślnie za podaną wizualizacją przez ludzi, którzy muszą coś wymyślać aby dostać pieniądze na badania na następny rok od rządów.


Prabhupad mówi w tym tonie:


05.22.08 Znaczenie: Kiedy weźmiemy pod uwagę, że księżyc znajduje się 100 000 yojanów, czyli 800 000 mil, ponad promieniami słonecznymi, jest to zastanawiające, czy możliwe były współczesne wycieczki na księżyc. Ponieważ księżyc jest tak daleko, jest to wątpliwym misterium, jak statki kosmiczne mogły się tam udać. Współczesne obliczenia naukowe raz po raz ulegają zmianom i dlatego są niepewne. Musimy przyjąć obliczenia literatury wedyjskiej. Obliczenia wedyjskie są stałe; astronomiczne obliczenia sporządzone bardzo dawno temu i zapisane w literaturze wedyjskiej są poprawne nawet dzisiaj. Dla innych może to pozostać tajemnicą, czy lepsze są obliczenia wedyjskie, czy współczesne ale jeśli chodzi o nas, my przyjmujemy obliczenia wedyjskie za poprawne.


05.21.11 Znaczenie: W Bhagavad-gicie (10.21) Krsna mówi, naksatra-nam aham śaśi: "Spośród gwiazd jestem Księżycem". Dowodzi to, że księżyc jest podobny do innych gwiazd. Literatura wedyjska informuje nas, że w tym wszechświecie jest jedno słońce, które się porusza. Teoria zachodnia mówiąca, że wszystkie ciała świetlne na niebie są różnymi słońcami, nie znajduje potwierdzenia w literaturze wedyjskiej. Ani też nie możemy przyjąć, że te ciała świetlne są słońcami innych wszechświatów, gdyż każdy wszechświat pokryty jest różnymi powłokami materialnych elementów i wskutek tego – chociaż wszechświaty są zlepione razem – z tego wszechświata nie możemy dostrzec innych. Innymi słowy, wszystko co widzimy, znajduje się w tym jednym wszechświecie.




Tym dając do przemyślenia tym co niby są po stronie tego co mówią Wedy zamykam temat do przemyśleń i dla nich i dla czytających. Argumenty naukowe podane przez kolegów były ignorowane, nie zapoznawano się z nimi albo jedynie pobieżnie. Teraz przedstawiłem podstawy wedyjskie do zainteresowania tematem. Czy nie warto poszukiwać?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 lis 2015, 23:09

Otwieram na nowo temat. Temat, który wywołał tak ogromne emocje, że niektórzy nie wytrzymywali, z tego powodu prawdopodobnie ktoś z bhaktów skasował to forum i wszystkie inne strony Nama-Hatta.pl

W międzyczasie trwania tej dyskusji użytkownik Harsza otworzył osobny temat, wklejam go tu póki pamiętam, dla zachowania ciągłości i rozumienia o co tam chodzi. http://forum.waisznawa.pl/viewtopic.php?f=22&t=2731

Jestem bardzo ciekawy poznania jak jest i dlatego temat będzie kontynuowany, gdyż przekonują mnie bardziej argumenty, że Ziemia jest plaska niż że Ziemia jest kulą. Wystarczająco ich jest by interesować się dalej.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 09 lis 2015, 23:58

Temat płaskiej ziemi się rozwija na świecie a dowodem jest szerokie zainteresowanie książkami, które rozchodzą sie po swiecie jak ciepłe bułki. Ostatnią książkę badaczy tematu- "200 dowodów na to, że ziemia nie jest wirująca kulą" (w angielskiej wersji, w PDF, do pobrania za darmo ) w ciagu 3 miesięcy pobrało 500 000 osób z całego świata.

Ja dodaję takie zdjęcie z nastepującym, przetłumaczonym z niego opisem:
" Jeśli byłbym magnatem kawowym i chciałbym przetransportować do siebie do Norwegii masę kawy z Brazylii to najpierw ruszyłbym w dół po ziemskim globie. Nie ma problemu. Lecz w drodze powrotnej musiałbym się zmagać się koniecznością płynięcia pod górę (do górnej części globu) mając w pełni załadowany statek transportowy.”
11988770_999148700144691_3371421730889609514_n.jpg
11988770_999148700144691_3371421730889609514_n.jpg (69.58 KiB) Przejrzano 694 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

ODPOWIEDZ