Aborcja

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 paź 2020, 15:04

Polska wraz z USA, Brazylią, Węgrami, i 30+ krajami podpisuje dziś z dumą Deklarację Genewską:

- Każdy człowiek ma niezbywalne prawo do życia.
- W prawie międzynarodowym nie istnieje „prawo człowieka do aborcji”.
- Aborcja nie może być uznawana za metodę planowania rodziny


https://wpolityce.pl/polityka/523240-wi ... c7oLvRNcV4

aborcja to moje cialo.jpg
aborcja to moje cialo.jpg (73.94 KiB) Przejrzano 3305 razy

Jakże zaborcze i fałszywe są twierdzenia, że dziecko to ciało kobiety. To zabobon. W momencie poczęcia tworzy się nowy organizm, który ma swój uniklany kod DNA.


Każdy ma wolność wyboru, tylko nie każdy akceptuje konsekwencje swoich wyborów. Szczerze mówiąc tacy ludzie nie nadają się do związków, oni tylko eksploatują drugiego, co dzieje się za obupólną zgodą do czasu wyczerpania satysfakcji jednego z nich...

29512452_10156353886083631_1121324579130266168b_.png
29512452_10156353886083631_1121324579130266168b_.png (647.66 KiB) Przejrzano 3305 razy

10.07.04 Zn: W społeczeństwie wedyjskim nie ma kwestii przeludnienia czy tego, aby dzieci były ciężarem dla rodziców. Takie społeczeństwo jest tak dobrze zorganizowane, a ludzie są tak zaawansowani w świadomości duchowej, że narodziny dziecka nigdy nie są uważane za ciężar czy kłopot. (...) W przeciwieństwie do tego, ludzie współczesnej cywilizacji nie lubią brzemienności czy narodzin i czasami nawet zabijają dziecko. Możemy zwrócić uwagę na to, jak bardzo zdegradowało się społeczeństwo ludzkie z chwilą rozpoczęcia się Kali-yugi. Chociaż ludzie nadal twierdzą, że są cywilizowani, w obecnym momencie praktycznie nie istnieje ludzka cywilizacja, lecz jedynie zgromadzenie dwunożnych zwierząt.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 paź 2020, 18:02

"Te ok. 1000 przypadków zabijania nienarodzonych dzieci rocznie, które są ujęte w statystykach, wynikało nie tylko z tego, że dziecko jest niezdolne do życia czy jest obciążone silnymi wadami genetycznymi. To było samo podejrzenie o chorobę.

Znam kilka przypadków kobiet, gdzie lekarze mówili, że urodzą dzieci zdeformowane, potworki, a rodziły się piękne, zdrowe dzieci. Ale są też historie, gdzie matki rodzą chore dzieci, muszą je pochować po kilku dniach. Jednak te kobiety mają spokój serca, że urodziły swoje dziecko, nadały mu imię. To, że kobieta dokona aborcji nie znaczy, że nie miała dziecka. Zabicie dziecka sprawia, że kobieta nadal jest matką, ale matką która zabiła własne dziecko. Musi żyć z tym piętnem. Musimy dorosnąć cywilizacyjnie do momentu, w którym jesteśmy. Boli mnie to, że osoby, które namawiają mnie do weganizmu, oskarżają o morderstwo, bo zjadłam schabowego i zabiłam niewinną świnkę, jednocześnie namawiają mnie do aborcji, mówiąc że „aborcja jest ok”. Trzeba uświadamiać kobiety."

Ja również znam takie przypadki gdzie lekarze straszyli potworkami.

Inni też znają:
dzieci urodziły się zdrowe.jpg

Rozmowa z dr. Tomaszem Danglem, założycielem Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci

"„Po co dziecko ma się urodzić i cierpieć?” – pytają niektórzy. I proponują skrócenie jego cierpień jeszcze w łonie matki.

– Nie można arbitralnie twierdzić, że dziecko po urodzeniu będzie cierpieć. W większości przypadków potrafimy to cierpienie opanować. Na tym polega nasz zawód i umiejętności. Jestem anestezjologiem i specjalistą medycyny paliatywnej. Pracuję jako lekarz 38 lat. W dziedzinie leczenia bólu u dzieci i pediatrycznej opiece paliatywnej jestem ekspertem. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem pacjenta naszego hospicjum, któremu nie potrafiłbym pomóc. W rzadkich, najtrudniejszych przypadkach stosujemy tzw. sedację terminalną, zgodnie z etyką lekarską i katolicką. Dlatego twierdzenie, że należy zabić nienarodzone dziecko, bo po urodzeniu będzie cierpiało, uważam za fałszywe i demagogiczne."


"Aborcję w Polsce przeprowadza się przez sztuczne poronienie, tzn. nie zabija się dziecka w macicy, ale doprowadza do przedwczesnego porodu. Dziecko, które rodzi się w ten sposób przed 24. tygodniem ciąży, ma niedojrzałe płuca i z tego powodu odczuwa duszność, tak długo jak jeszcze żyje, np. kilka godzin. Duszność jest znacznie trudniejsza do wytrzymania niż ból. W ten sposób torturuje się jeńców wojennych w celu uzyskania zeznań (podtapianie). Prawdopodobnie tak właśnie torturowany był ks. Jerzy Popiełuszko. Człowiek, który sam tego nie doświadczył, nie może sobie wyobrazić cierpienia sztucznie poronionego dziecka, które próbuje samo oddychać i się dusi. Dlatego uważam, że nawet jeżeli to dziecko zostało skazane na śmierć, powinno otrzymać morfinę i tlen. Tak postępujemy w hospicjum u umierających dzieci odczuwających duszność. Niestety, nikt nie chce na ten temat rozmawiać, bo to tabu, zarówno dla Kościoła jak i dla aborterów."


"Lekarze, którzy dopuszczają możliwość aborcji, często posługują się w dyskusji argumentem cierpienia dziecka. Przynoszą do telewizji fotografie zdeformowanych płodów, które zmarły krótko po porodzie, sugerując, że aborcja będzie mniejszym cierpieniem dla dziecka. Pana to przekonuje?

– Nie, nie przekonuje, ponieważ potrafimy to cierpienie opanować. Lekarze, którzy tak twierdzą, nie znają się ani na anestezjologii, ani na pediatrycznej medycynie paliatywnej. Nie powinni zabierać głosu w dziedzinach, w których są niekompetentni. To tak, gdybym ja udzielał konsultacji prenatalnych. Niech każdy z nas zajmie się tym, na czym się zna. A zdjęcia chorych dzieci mnie nie szokują. Codziennie na odprawach oglądamy zdjęcia i filmy naszych pacjentów. Oczywiście nie wszystkie nadawałyby się do pokazywania w telewizji. Natomiast prenatalne zabójstwo, jako prewencja cierpienia, to propozycja absurdalna. Przecież każdy z nas w życiu cierpi, a tylko nieliczni popełniają samobójstwo. Większość ludzi akceptuje cierpienie. To część naszej egzystencji. Starajmy się tak żyć, żeby nie zasłużyć na wieczne cierpienie – nie zabijajmy chorych dzieci, ale zapewnijmy im i rodzicom właściwą opiekę. Tym właśnie się zajmujemy. To jest medycyna przyszłości."

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... e-opanowac


Krzysztof Bosak: Jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom śmierć bez bólu - Takie dzieci zgodnie z Kartą Praw Pacjenta mają prawo do godnej śmierci. To śmierć bez bólu i śmierć w obecności bliskich, gdzie uszanowana jest godność człowieka https://www.rp.pl/Konfederacja/20102960 ... vM_1Ekqick


Aborcje dzieci z wadami letalnymi stanowią mniejszość – co nie znaczy, że możemy skazać je na śmierć. Nie zabijamy człowieka, bo „i tak umrze”.

Pracownicy hospicjów perinatalnych niejednokrotnie wskazywali, że możliwość urodzenia i pożegnania chorego dziecka jest dla samych rodziców lepsza, niż udział w jego zabiciu.
https://stronazycia.pl/hospicjum-perina ... lugo-umra/


Czy z Polski wyjdzie antyaborcyjna iskra, która zmieni świat?
W Anglii już debata czy pójść w ślady Polski, w przyszłym roku rozprawa sądowa:
https://www.pch24.pl/czy-z-polski-wyjdz ... 5VWF5Z3lXk

Panika na świecie.
Czy Polska stanie na czele światowej kontrrewolucji?
https://prawy.pl/111045-podglad?fbclid= ... myvWmoDf4I
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 paź 2020, 22:36

Wybór zaczyna się w łóżku a potem są tylko konsekwencje, nie żądajcie prawa do niekonsekwencji bo jak pożyczę pieniadze to mogę nie oddać? Każdy może stać się niepełnosprawny nie wiadomo kiedy i co? Dziecko można oddać, można zapewnić mu godną bezbolesną śmierć gdy urodzi się wadliwe. Można być ludzkim.

122731712_1460374547485324_4958707389199324191_n.jpg

"To nie protesty o prawo wyboru. Oni nie dają wyboru poza aborcją. Jedyną alternatywą jest dla nich aborcja. Na ich profilach umieszcza się jedynie kontakty do klinik aborcyjnych, do miejsc, gdzie można zabić istotę ludzką. Próżno tam szukać kontaktów do miejsc, gdzie matka wybierająca życie, mogłaby znaleźć pomoc. Nie ma informacji o domach samotnych matek ani o pomocy psychologicznej."
https://www.fronda.pl/a/t-terlikowski-t ... AFzro9VwTQ

Nienawidzą Kościół Katolicki bo daje wybór

feminizm -mapa domów opieki.png
feminizm -mapa domów opieki.png (127.84 KiB) Przejrzano 3262 razy
1504374823_aghkds_600.jpg
1504374823_aghkds_600.jpg (119.96 KiB) Przejrzano 3264 razy

To wojna o wolność od konsekwencji i tak powinna być nazywana.

aborcja nie morduj.jpg
aborcja nie morduj.jpg (36.84 KiB) Przejrzano 3286 razy

"Dużo ostatnio się mówi o temacie zabijania dzieci nienarodzonych więc pozwolę sobie obalić kilka mitów z nim związanych. Zanim jednak cokolwiek powiem, chciałem zaznaczyć, że czuję ogromne współczucie wobec ludzi którzy zastanawiają się nad takim „rozwiązaniem”. Nie jestem sobie nawet wyobrazić co się dzieje w głowach takich ludzi i szczerze z najgłębszego serca im współczuję.

1. TO NIE JEST CZŁOWIEK TO PŁÓD – A czym jest płód? To jest jedno ze stadium rozwoju organizmu ludzkiego, tak samo jak na przykład u ptaków jednym ze stadiów rozwoju jest jajko. Dodatkowo wyznaczanie jakichkolwiek „granic” od których płód miałby się stawać człowiekiem jest bezsensowne! Ponieważ przy takim rozumowaniu trzeba by to prawo do życia odebrać w wyniku utracenia tego czynnika (np. jeśli mówimy że człowiekiem jest dziecko u którego wykształciło się serce albo świadomość).

2. TYLKO KOBIETY MAJĄ PRAWO NA TEN TEMAT DYSKUTOWAĆ – fakt jeśli aborcja wpływałaby tylko na życie kobiety, to proszę bardzo, żyjemy w wolnym państwie (podobno) i kimże jestem żeby stanąć na drodze. JEDNAKŻE aborcja w sposób oczywisty wpływa na osobę trzecią czyli dziecko (które jak wspomniałem wcześniej jest osobnym człowiekiem). Wolność jednej osoby kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej, i w takich przypadkach każdy ma prawo stanąć w obronie osoby która sama bronić się nie może, i dokonać moralnej oceny tego uczynku.
3. DZIECI CHORE I TAK BY UMARŁY PO KILKU MIESIĄCACH PO URODZENIU – no to może wszystkich pacjentów z nieuleczalnymi chorobami zaczniemy „odstrzeliwać”. Zadaniem lekarza jest leczyć do ostatniego możliwego momentu!

4. JAKIE ŻYCIE CZEKA TAKIE DZIECI? CZY NIE LEPIEJ OSZCZĘDZIĆ IM MĘKI – Dobra, to załóżmy sytuację w której matka nie robiła badań prenatalnych i po urodzeniu dopiero się dowiedziała że dziecko jest niepełnosprawne, może dalej je zabić? W końcu jakie życie będzie miało? Poza tym na jakiej podstawie możemy stwierdzać, że czyjeś życie będzie gorsze albo lepsze? Może od razu by znaleźć jakiś wysoki klif tak jak w starożytnej Sparcie i tam usadzić komisję decydującą kto ma prawo żyć?

5. TO WYBÓR MATKI CZY CHCE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ CZY NIE – otóż matka zdecydowała się że może zajść w ciążę (abstrahując chwilowo od przypadków gwałtu) w momencie rozpoczęcia stosunku seksualnego! Dla nikogo chyba nie jest zaskoczeniem, że w skutek seksu może dojść do zapłodnienia (chyba że ktoś nie chodził na lekcje przyrody w podstawówce) i naturalną postawą powinno być wzięcie odpowiedzialności za swoje uczynki!
Adnotacja – nie, seks nie jest potrzebą fizjologiczną niezbędną do przeżycia, można żyć bez niego. Gdyby był taką potrzebą gwałcicieli trzeba by traktować na równi z ludźmi którzy kradli jedzenie z głodu.

6. CO Z CIĄŻAMI POWSTAŁYMI W WYNIKU GWAŁTU – słowem wstępu, chciałem wyrazić najszczersze wyrazy współczucia, dla dziewczyn którym coś takiego się przydarzyło, nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić co dzieje się w głowach takich kobiet. O tym jak powinno się karać takie przewinienia można by zrobić dwudniową debatę, więc na tą chwilę nie będę tego rozwijać. Pozostaje jednak pytanie czy dzieci taki możemy zabijać, i chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że uważam że nie. Najprostszym dowodem na poparcie tego jest fakt że dziecka takiego NIE MOŻNA zabić 5 minut po urodzeniu, więc z jakiej racji powinno być to legalne 5 minut przed urodzeniem? Czy tydzień przed , czy miesiąc? Czy pół roku nawet? Dodatkowo rozbijmy tą sytuację logicznie:
Matka (osoba A) jest krzywdzona przez gwałciciela (osoba B ), w skutek czego jest ona pokrzywdzona psychicznie i zmienia się całe jej życie. By przywrócić w choć części stan z przed tego wydarzenia pozwalamy jej zabić dziecko (osoba C). Czy ktoś jest w stanie podać mi inny przykład takiej sytuacji, w której coś takiego jest dopuszczalne? Załóżmy że ja (osoba A) zostałem oblany przez napastnika (osoba B ) benzyną i mam poparzone całe ciało. Czy mogę teraz zabić KOGOKOLWIEK (osoba C ), tak żeby pozyskać z tej osoby np. skórę na przeszczep i wrócić do normalnego życia? NO NIE.
I wracając do punktu wyjścia OCZYWIŚCIE że takie kobiety są krzywdzone i trzeba im pomagać OCZYWIŚCIE. Ale ceną tej pomocy nie może być życie drugiej osoby!

7. ZABIĆ JEŚLI CIĄŻA ZAGRAŻA ŻYCIU MATKI – tutaj przyznaję nie mam wiedzy i nie do końca rozumiem jak ciąża może zagrażać życiu matki (bardzo byłbym wdzięczny jeśli ktoś dałby mi przykład prawdziwy takiej sytuacji). JEDNAK jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, w której ratowanie matki/dziecka może doprowadzić do śmierci drugiej osoby (np. chemioterapia u ciężarnej kobiety). W takiej sytuacji oczywiście decyzja powinna należeć do rodziców (a właściwie raczej do samej matki) które życie jest priorytetem. JEDNAK śmierć dziecka nie może być CELEM żadnego z zabiegów, a jedynie jego opłakanym i unikanym jak tylko to możliwe skutkiem ubocznym. Zadaniem lekarza jest ratować OBYDWA ŻYCIA do samego końca.
EDIT – Dziękuję koleżance Kasi za podanie mi przykładu ciąży poza macicznej, fakt wydaje mi się że w tym przypadku jedyną formą ratowania życia niesie za sobą śmierć drugiego (i to jest faktycznie temat, w którym debata jest konieczna).

8. ILE NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI ADOPTOWAŁEŚ – Osobiście oczywiście zero. Ale czy moja sytuacja majątkowa ma być wyznacznikiem tego czy ktoś może przeżyć czy nie?

9. NIE MASZ TAKIEGO DZIECKA WIĘC NIE WIESZ O CZYM MÓWISZ – fakt, nie mam dzieci ale nikt nikogo nie zmusza do wychowywania później takich dzieci. Są okna życia są instytucje adopcyjne, jeśli ktoś uznaje że nie będzie w stanie się takim dzieckiem zaopiekować. Są lepsze wyjścia niż uśmiercenie.
Nie jestem wszechwiedzący, pisząc to mogłem się mylić. Zapraszam do dyskusji, tylko błagam rzeczowej bez argumentów typu „jak śmiesz”, albo z drugiej strony „ bo piekło” (PS sam jestem katolikiem ale nie dla wszystkich taki argument ma jakiekolwiek znaczenie).

10. MÓJ BRZUCH, MOJA DECYZJA – Oczywiście! To co robimy ze SWOIM ciałem to jest nasza sprawa, jednakże tak się zdarzyło, że wewnątrz ciała kobiety znajduje się ciało innej osoby, która znalazła się tam nie z własnej woli. I znowu, wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby.”

PS. Pomóż nam działać i wesprzyj Fundację Pobudka: https://www.pobudka.org/wesprzyj-pobudke/
Źródło wpisu: https://www.facebook.com/elpolacosegundo


Ja bym dodał do punktu 2 że aborcja wpływa też na męża, dla wielu to dramat, że kobiety wbrew ich woli mordują ich dziecko, traumy i bóle są nie do przecenienia w niektórych przypadkach. Wzięła od mężczyzny nasienie to są wspólnikami.

Do punktu 4 bym dodał, że wyciąganie dziecka po kawałku bezbolesne nie jest a medycyna potrafi zapewnić dziecku bezbolesną śmierć jeśli rzeczywiście cierpi.

Do punktu 6 bym dodał, że w Polsce ciąża z czynu zabronionego jest dozwolona. Ale lepiej zawsze urodzić i oddać.

Do punktu 7 - aborcja ze względu na zagrożenie życia matki jest dozwolona jakby co.

Do punktu 10 bym dodał ten obrazek:

68624693_479294546198194_3997154658832351232_n.jpg


Siostra z Broniszewic w Radiu Poznań: "My przyjmiemy każde życie"
https://radiopoznan.fm/informacje/pozos ... aJEqhzqjVk
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 paź 2020, 19:15

POKUTA ZA ABORCJĘ

06.16.14 Pozostałe żony Citraketu, które podały dziecku truciznę, były bardzo zawstydzone i straciły cały cielesny blask. Kiedy rozpaczały, o królu, przypomniały sobie instrukcje Angiry i porzuciły pragnienie posiadania dzieci. Stosując się do instrukcji braminów, udały się nad brzeg Yamuny, gdzie wykąpały się i odpokutowały za swe grzeszne czynności.

06.16.14 Znaczenie: W wersecie tym należy szczególnie zwrócić uwagę na słowo bala-hatya-hata-prabhah. Praktyka zabijania dzieci istnieje w społeczeństwie ludzkim od długiego czasu – od czasów niepamiętnych – ale w zamierzchłych czasach była spełniana bardzo rzadko.

Jednakże w czasach obecnych, w tym wieku Kali, usuwanie ciąży (zabijania dzieci w łonie) stało się rzeczą powszechną i czasami zabija się nawet dzieci po narodzinach. Kiedy kobieta dopuszcza się takiego ohydnego czynu, stopniowo traci cały cielesny blask (bala-hatya-hata-prabhah). Należy również zwrócić uwagę na to, że kobiety, które spełniły ten grzeszny czyn i podały truciznę dziecku, były bardzo zawstydzone i stosując się do instrukcji braminów, musiały poddać się pokucie za zabicie dziecka.

Każda kobieta, która kiedykolwiek dopuściła się takiego haniebnego grzesznego czynu, musi odpokutować za niego, ale obecnie nikt tego nie robi. Wskutek tego, kobieta odpowiedzialna za taki czyn musi cierpieć w tym życiu i w następnym.

Ci którzy są szczerymi duszami, po usłyszeniu o tym wydarzeniu powinni powstrzymać się od takiego zabijania dzieci i powinni odpokutować za swe grzeszne czyny, poważnie przyjmując świadomość Krsny. Jeśli ktoś bez obraz intonuje maha-mantrę Hare Krsna, natychmiast zostają mu odpuszczone wszystkie jego grzeszne czyny, ale nie powinien popełniać ich ponownie, gdyż to jest obrazą.


Pieko rodha za aborcję.jpg
Pieko rodha za aborcję.jpg (98.23 KiB) Przejrzano 3248 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 paź 2020, 19:44

BOICIE SIĘ JAKIE BĘDĄ WASZE DZIECI?

03.20.28 Zn.: Gdy Brahma stwarzał demony, jego umysł nie był w zupełnym porządku. Musiał być pełen pasji, ponieważ całe stworzenie było zapalczywe. Dlatego też narodzili się tacy porywczy synowie. Z tego wynika, że każdy ojciec i każda matka również powinni być ostrożni w tym czasie, kiedy dają życie dzieciom.

Stan umysłu dziecka zależny jest od tego, jaki stan umysłu reprezentują rodzice w momencie poczęcia. Dlatego też w systemie wedyjskim przestrzegana jest ceremonia garbhadhana-samskara, czyli ceremonia dawania życia dziecku. Zanim ktoś zaangażuje się w czynność płodzenia dzieci, powinien oczyścić swój pobudzony umysł. Gdy umysły rodziców pogrążone są w myślach o lotosowych stopach Pana, to wówczas rzeczą naturalną jest, że dziecko, które przychodzi na świat, jest dobrym bhaktą. Dobra populacja w społeczeństwie gwarantuje, że nie pojawią się żadne kłopoty ze strony demonicznych umysłów.


123140747_10223842839360139_6667520651047536334_n.jpg
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 lis 2020, 10:26

"Piwo wspomaga laktację, czerwone wino zwiększa poziom żelaza i poprawia morfologię krwi, picie alkoholu zmniejsza stres ciężarnej – te i inne mity można usłyszeć na temat działania alkoholu w ciąży, także od lekarzy. Tymczasem naukowcy potwierdzają, że nawet najmniejsza dawka alkoholu może mieć wpływ na rozwój dziecka w łonie matki. Nie ma znaczenia czy chodzi o kilka łyków piwa, okazjonalnego drinka czy lampkę wina."

należy całkowicie zrezygnować z alkoholu w czasie ciąży..jpg

10 mitów na temat picia alkoholu w ciąży
Co trzecia kobieta w wieku 18 -40 lat piła alkohol w trakcie ciąży
https://dziecisawazne.pl/10-mitow-na-te ... UeZO95OnxU
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 lis 2020, 20:46

Podpisują petycję w ochronie skrzeku żaby, nie chcą w ochronie ludzi.

Obrońcy Skrzeku Poczętego - pyta.pl
https://www.youtube.com/watch?v=gA-p0r9htaU

Załącznik 125502343_10158899426208631_103432287620122435_n.png nie jest już dostępny

Hasło: „Moje ciało, moja sprawa” (znane też jako „Mój brzuch, moja sprawa”). Pierwszy raz użyto go na przełomie XVII i XVIII w. do uzasadnienia niewolnictwa.
Kiedy zaczęto podnosić argument, że chłop powinien być wolny i nie może być zmuszany do pracy, ich panowie oponowali: „Moje ciało, moja sprawa”. Rozumieli przez to, że chłop wraz z jego ciałem i pracą należy do nich i mogą robić z nim, co im się żywnie podoba.
https://prawy.pl/111569-podglad?fbclid= ... w6OdZBaPBk

125502343_10158899426208631_103432287620122435_n.png
125502343_10158899426208631_103432287620122435_n.png (187.41 KiB) Przejrzano 3127 razy
Załączniki
moje ciało aborcja nie twoje ciało.jpg
moje ciało aborcja nie twoje ciało.jpg (48.56 KiB) Przejrzano 3052 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 sty 2021, 12:26

"Zawsze, gdy lewica próbuje zaprowadzić raj na ziemi, w efekcie gotuje najsłabszym piekło. W świetnej książce “Lewicowy faszyzm” Jonah Goldberg podaje najprostszy sposób na odróżnienie poglądów prawicowych od lewicowych.

Prawica akceptuje fakt, że cierpienie jest integralną częścią ludzkiego życia i chociaż należy dążyć do ułożenia świata w jak najbardziej przyjazny człowiekowi sposób, to jednak ludzie nie są w stanie stworzyć raju na ziemi.

Lewica przeciwnie – ufna w możliwości społecznej inżynierii, wierzy, że można tak obwarować przepisami prawa rzeczywistość, że absolutnie każdy człowiek na ziemi zazna szczęścia i nie będzie dyskryminowany. Problem w tym, że to szczytne, acz fałszywe założenie, uparła się lewica zrealizować za wszelką cenę. Nawet zniszczenia społecznego porządku i wytępienia elementów zakłócających ich wizję ziemskiego raju."

https://dorzeczy.pl/kraj/158610/abortow ... MOuyMmv4y0


Aborcyjna pandemia w 2020 roku pochłonęła 42,6 miliona ludzkich istnień
Read more: https://www.pch24.pl/aborcyjna-pandemia ... z6iTz8dDUF

122912360_3244940455633736_8037506530725160255_o.jpg
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 sty 2021, 18:10

W Rg Samhicie, Visnu jest nazywany „obrońcą przyszłego dziecka”, co oznacza, że ​​płód zasługiwał nawet na boski szacunek.

Śatapathabrahmana porównuje reputację tych, którzy jedzą wołowinę z tymi, którzy wykonują aborcje, natomiast w Upanisadach są one umieszczone w kategorii ze złodziejami i ludźmi spoza kast.

W Visnudharmasutra zabicie płodu lub matki jest utożsamiane z najgorszą możliwą zbrodnią w społeczeństwie hinduskim, zabijaniem bramina. Najgorszą karą, jaka mogła zostać wymierzona członkowi tradycyjnego społeczeństwa hinduskiego, była utrata własnej kasty.

Literatura hinduska uczyniła jednak wyjątek, kiedy aborcja stała się konieczna, aby uratować życie matki. Susruta Samhita, inny hinduski tekst medyczny opisuje procedurę do wywoływania porodu podczas powikłań w ciąży. Ostatecznym celem jest oczywiście uratowanie matki i dziecka. Jednak w przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, tekst stwierdza, że ​​ratowanie matki ma pierwszeństwo, a aborcja jest uzasadniona. https://www.eubios.info/EJ144/ej144j.htm


"Jeśli ktoś uprawia seks, to musi wziąć odpowiedzialność za wychowanie każdego dziecka, które jest produkowane - lub przynajmniej dopilnować, aby dziecko zostało wychowane przez kogoś. Nie można uciec od cierpienia, popełniając grzechy. Całe cierpienie (takie jak gwałt, kazirodztwo, poczęcie niechcianego dziecka itd.) jest spowodowane reakcjami na grzechy, które wystąpiły w tym życiu lub w poprzednich wcieleniach. Jeśli popełnimy grzech mordowania dziecka, aby uniknąć naszych reakcji, * nadal * otrzymamy naszą oryginalną reakcję (być może w innej formie, w innym czasie lub w obu przypadkach) oraz reakcję na obecny grzech. Tak więc, tworzymy nasz problem."
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 sty 2021, 11:09

Alternatywa dla kobiet jest:

W ramach Kościoła działa 835 instytucji charytatywnych. Największą z nich jest Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne (w 44 diecezjach). Zakony żeńskie prowadzą 432 instytucje charytatywne, a męskie – 249. Działalności instytucjonalnej towarzyszy mniej sformalizowana działalność kilkudziesięciu katolickich fundacji i ok. 7 tys. charytatywnych zespołów i wspólnot parafialnych. Należy do nich 665 tys. osób.

Najwięcej dzieł pomocy podejmowanych przez Kościół służy dzieciom i młodzieży – 1372. Na drugim miejscu są bezdomni – służy im 897 dzieł, na trzecim – osoby niepełnosprawne, którym dedykowano 494 dzieł, a osobom starszym – 404. Pomoc uzależnionym prowadzi 146 dzieł, bezrobotnym – 82, a migrantom i uchodźcom – 29. Istnieje też 457 banków żywności oraz 416 punktów pomocy medycznej.

Jeśli chodzi o beneficjentów, którym służą wymienione dzieła, to korzystają z niej następujące kategorie potrzebujących: 286 tys. dzieci i młodzieży, 203 tys. bezdomnych, 121 tys. osób niepełnosprawnych, 91 tys. osób starszych, 23 tys. uzależnionych, 6 tys. bezrobotnych oraz 5 tys. beneficjentów z kategorii migranci i uchodźcy. Liczba beneficjentów została obliczona jako suma jednostek korzystających z pomocy poszczególnych dzieł. Może się zdarzyć, że jedna osoba korzysta jednocześnie z oferty kilku dzieł naraz.

https://ekai.pl/dzialalnosc-charytatywn ... 5ozQZXqofw
132364560_10224234396508823_5006420407762968682_n.jpg
O. Filip Buczyński, franciszkanin i prezes hospicjum dla dzieci, chciał wypromować na Facebooku ideę hospicjów perinatalnych i stacjonarnych oraz opieki domowej dla chorych dzieci i ich rodzin. Facebook odmówił, powołując się na „kwestie społeczne”.

Nie chcą w istocie promować życia po to, by wskazać kobietom, kto może im realnie pomóc” – komentuje w rozmowie z portalem gosc.pl zakonnik. „Myślę, że wolą tworzyć iluzję, że znikąd nie ma pomocy, więc trzeba dzieci po prostu abortować. Łatwiej bowiem utwierdzać kobietę w ciąży tzw. „letalnej’, że nikt jej nie pomoże, więc musi usunąć ciążę, niż wskazać ośrodki, które pomagają takim jak ona od lat. Nie wiem, jak to rozumieć? Może mi to ktoś wyjaśnić? To horror”.

https://kresy.pl/wydarzenia/facebook-bl ... jGnTGV6Hd4
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ