Islam

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 13 sty 2012, 19:07

Przyznam, aczkolwiek lewy shift ciężko wchodzi. Chyba trzeba wyczyścić.
Jak to mówią, "jeżeli masz wątpliwość, zapytaj Śiwy"
Istnieje jeszcze możliwość zrodzenia sie wątpliwości w umyśle Narayana nt. wiarygodności tekstu
Pana Śiwy. Potem następuje najtrudniejsze - akceptacja lub odrzucenie w całości i dalsze cytowanie Koranu. Allah jedyny Bóg, zaprawde powiadam wam.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, 19:13 przez trigi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Islam

Post autor: Purnaprajna » 13 sty 2012, 19:09

trigi pisze:Przyznam, aczkolwiek lewy shift ciężko wchodzi. Chyba trzeba wyczyścić.
Hehe! :lol:

Dlatego ja kupuję najtańsze z możliwych klawiatur i myje je mydłem pod prysznicem. Robię to od lat i żadna jeszcze mi się nie popsuła, bo je dobrze suszę przez 2 dni na kaloryferze. Raz zrobiłem eksperyment i podłączyłem ją na mokro, aby wiedzieć, czego w przyszłości nie robić oczywiście. Miałem rację, natychmiast się przepaliła i już tego więcej nie robię. :)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 13 sty 2012, 19:15

Purnaprajna pisze:Dlatego ja kupuję najtańsze z możliwych klawiatur i myje je mydłem pod prysznicem.
Nie no mam laptopa, nie bede go mył mydłem pod prysznicem :shock:
Nie stac mnie.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Islam

Post autor: Purnaprajna » 13 sty 2012, 19:19

trigi pisze:Istnieje jeszcze możliwość zrodzenia sie wątpliwości w umyśle Narayana nt. wiarygodności tekstu Pana Śiwy. Potem następuje najtrudniejsze - akceptacja lub odrzucenie w całości i dalsze cytowanie Koranu. Allah jedyny Bóg, zaprawde powiadam wam.
Tu w zasadzie nie chodzi o przekonanie go, czy "nawrócenie", ale raczej o podanie faktów. Wiesz jak to jest, ściany mają uszy. Inni ludzie też to czytają, i być może komuś się to przyda. A więc straty żadnej nie ma, a jedynie korzyść wynikająca z kontaktu z śastrami.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 13 sty 2012, 19:20

Purnaprajna pisze: Przynajmniej człowiek sam się czegoś nauczy, myśląc i wertując książki Śrila Prabhupada w poszukiwaniu odpowiedzi. A więc nie widzę tu dla nikogo żadnej straty. Tym bardziej, że wydaje się, że Narayana ma bardzo spokojne usposobienie i przyjemną osobowość (nie biorę na poważnie jego "terrorystycznej" wpadki ;)
Tak to jest najistotniejsze, ja tez skorzystam :D
Lubie czytac co piszesz bo piszesz z sensem. I świadomie Kryszny rzecz jasna(ale to juz nie trzeba dodawać)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Islam

Post autor: Purnaprajna » 13 sty 2012, 19:26

trigi pisze:Nie no mam laptopa, nie bede go mył mydłem pod prysznicem :shock:
Nie stac mnie.
Och! :P To rzeczywiście nie polecam. :) Jeżeli jednak pracujesz w kopalni węgla to zawsze możesz podłączyć do laptopa zewnętrzną klawiaturę.

Do Admina: Krótka przerwa techniczna w dyskusji z powodu wadliwego działania sprzętu. Sorry za off topic man! ;) :)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Islam

Post autor: Purnaprajna » 13 sty 2012, 19:28

trigi pisze:Lubie czytac co piszesz bo piszesz z sensem. I świadomie Kryszny rzecz jasna(ale to juz nie trzeba dodawać)
Dziękuję za dobre słowo! :D

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 13 sty 2012, 19:31

Purnaprajna pisze: Och! :P To rzeczywiście nie polecam. :) Jeżeli jednak pracujesz w kopalni węgla to zawsze możesz podłączyć do laptopa zewnętrzną klawiaturę.

Do Admina: Krótka przerwa techniczna w dyskusji z powodu wadliwego działania sprzętu. Sorry za off topic man! ;) :)
Nie serwisuje sprzet gasniczy, kiedys Cie widziałem w czarnowie chyba.. i chyba za duzo off topicu

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 13 sty 2012, 19:34

Kiedy wierny neguje imiona Allaha lub Jego atrybuty, które zostały objawione w tekście Koranu i autentycznej sunnie, np. zaprzecza, że wiedza Allaha ogarnia wszystko, tak samo jak Jego Moc, Słuch, Wzrok; zaprzecza, że Allah ma Oczy, Ręce, lub zaprzecza innym Atrybutom, które przystoją Jego Dostojeństwu i które nie przypominają atrybutów żadnego stworzenia – popełnia on odstępstwo od wiary.

Allah (Subhanahu wa Ta’ala) powiedział:

[Koran 42:11] {Nie ma nic (nikogo i niczego) na Jego podobieństwo i On jest Wszechsłyszącym, Wszechwidzącym.}

W tym wersecie Allah zaprzeczył Swemu Podobieństwu do stworzenia i przypisał sobie zmysł słuchu i wzroku, i wszystkie Jego Atrybuty muszą być postrzegane w ten sposób.

Określone atrybuty przysługują wyłącznie Allahowi, tak jak Wiedza o tym, co niewidzialne, której nie posiada żadne ze stworzeń. Allah powiedział w Jego Księdze: [Koran 6:59] {On posiada klucze do tego, co skryte; zna je tylko On sam.}

Allah może ujawnić niektóre aspekty świata niewidzialnego Swoim wysłannikom przez objawienie, jeśli tego pragnie, Allah powiedział:

[Koran 72:26-27] {On zna dobrze to, co skryte, i nie ujawni nikomu, co u Niego jest skryte, jedynie wysłannikowi, którego Sobie upodobał.}

A zatem błąd popełnia ten, kto przypisuje je stworzeniom Allaha, np. twierdząc, że prorocy i wysłannicy Allaha posiadali wiedzę o tym, co niewidzialne, albowiem Wiedzę tą posiada jedynie Allah. Może on ujawniać niektóre informacje o tym, co niewidzialne poprzez Objawienia, jeśli tego Sobie życzy, aczkolwiek pełnię wiedzy posiada jedynie On.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 13 sty 2012, 19:35

Mówiłem :?: ...
Mówiłem...
Ale dla dobra innych..
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, 19:36 przez trigi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ