Projekt Swiątyni w Mayaphur

Co cię porusza, boli, cieszy
Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 06 paź 2008, 10:54

Purnaprajna pisze: Jeżeli - a wierzę, że stoi to pod wielkim znakiem zapytania - Śrila Prabhupada w ogóle zechciałby rozmawiać z taką delegacją (delegacją domagającą się zmian - dopisek tłumacza), to co powiedziałby na ich propozycję? W moim przekonaniu ostro odrzuciłby tę propozycję i zachęciłby zespół Ambarisza Prabhu aby dokończył ten projekt, jak tylko można najszybciej.
Kim jest Sivarama Swami zeby wkladac Prabhupadzie slowa w jego usta? Skad wie? Za kogo sie uwaza zeby wydawac taki osad? Dla mnie cos tu powaznie jest nie tak i mimo szacunku do starszych waisznawow, nie akceptuje tego typu wypowiedzi. Skad wie co Prabhupada powiedzialby dzisiaj? Na jakiej pozycji sie stawia?

Moze lepiej zeby dowiedzial sie jakie byly ostatnie instrukcje Srila Prabhupada w tym wzgledzie. A nikt tego nie zrobil. Surabhi Prabhu byl ostatnim waisznawa, z ktorym Prabhupada o tm rozmawial, bo to Surabhi Prahu byl w glownej mierze w to zaangazowany. Folio nie zawiera wszystkich informacji o tym co Prabhupada powiedzial. A SP nie powiedzial zeby modelowac swiatynie na amerykanski symbol imperializmu.

Moim zdaniem nie jest to dzialanie w gunie dobroci co sie teraz dzieje - przepraszam, ale tak uwazam. Namowilam meza do dzialania w tej sprawie i jesli nic sie nie stanie to przynajmniej zrobilismy swoje. Prabhupada przede wszystkim chcial zeby rzeczy byly zrobione dobrze, nie byle jak. Dlatego zbieral wiele fotografi wielu roznych budowli.
http://actinidia.wordpress.com/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 paź 2008, 11:22

Czyli zarzuty są porozrzucane:

- że Prabhupad nie chciał takiej świątyni
- że Prabhupad chciał taką świątynię
- że jest to symbol imperializmu amerykańskiego
- że wygląda jak meczet
- że wygląda jak watykan
- że nie powinno tam być żadnej świątyni, bo ziemia ucierpi
- że może być świątynia jeśli będzie wyglądała jak by była budowana kilka tysięcy lat temu jak chcą ekolodzy a ziemia wtedy będzie się radować

Jak mówicie np. o Sivaramie Swamim, to przynajmniej przetłumaczcie co powiedział. Jak mozemy dyskutować w języku polskim na polskim forum i jaki cel ma dyskusja w języku polskim na polskim forum na ten temat?

Jeżeli Prabhupad komuś powiedział inaczej, to czy ta osoba przypomniała sobie o tym w 2008?

A jeżeli jest inny projekt świątyni, to czemu nikt jeszcze go nie zaprezentował tu. Przynajmniej mógłbym porownać czy ładniejsza faktycznie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Post autor: albert » 06 paź 2008, 12:08

Mój projekt planetarium i świątyni (opcja dla tropików)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 06 paź 2008, 13:14

Arkadiusz pisze: Jak mówicie np. o Sivaramie Swamim, to przynajmniej przetłumaczcie co powiedział.
Już to (częściowo) zrobiłem na poprzedniej stronie tego wątku. Z mojej strony, wycofuję się z dalszej dyskusji, bo zrobił się tu strasznie emocjonalny bałagan, w którego uczestnictwie w żaden sposób nie jestem zainteresowany. Życzę wszystkim dobrych rund, uważnych studiów nad Bhagavad-gitą oraz większego szacunku dla Wajsznawów.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 06 paź 2008, 14:35

Purnaprajna pisze: Już to (częściowo) zrobiłem na poprzedniej stronie tego wątku. Z mojej strony, wycofuję się z dalszej dyskusji, bo zrobił się tu strasznie emocjonalny bałagan, w którego uczestnictwie w żaden sposób nie jestem zainteresowany. Życzę wszystkim dobrych rund, uważnych studiów nad Bhagavad-gitą oraz większego szacunku dla Wajsznawów.
Starsi waisznawowie natomiast powinni nauczyc sie szacunku do mlodszych, lub jak jakos lepiej go wyrazac. Przepraszam, ale slowami jak 'obraza' itd ja nie daje sie latwo zmanipulowac do zmiany mojej opinii na dany temat.

Co do zyczen, to mam nadzieje ze nie sa ironia. Wszyscy tutaj (zakladam) intonujemy uwaznie rundy, studiujemy ksiazki i sluzymy Krysznie. Sprawa sie obija o cos innego, moim zdaniem o brak komunikacji i zrozumienia.

Ja rowniez wycofuje sie z dialogu na temat planetarium, lecz motyw jest inny. Ciagle chce pozostac w Iskconie a ten projekt mocno podbija moja wiare w te organizacje. Nie chce juz nawet dzialac w obrebie projektu, bo mam inna sluzbe dla mojego guru, bardziej pozyteczna, jak sadze, przynajmniej z mojego punkty widzenia. Wybory jakich dokonuje GBC i Ambharish (ktorego rodzine lubie, bo znam ich osobiscie, nie jest to wiec nic osobistego) nie maja dla mnie sensu -- to co sie stanie z tym projektem w przyszlosci ma dla mnie znaczenie poniewaz m.in wplynie to na moja wiare w te organizacje. Moze wiec lepiej wogole sie tym nie przejmowac i to ignorowac. Wiem wiele rzeczy od srodka, bo przypominam ze bylam w ten projekt praktycznie zaangazowana i wiele rzeczy jest nie tak. Oczywiscie o projekcie architektonicznym nie wspomne, ktory budzie powszechnie duze weto. Musimy zrozumiec jaka jest potega wplywu danej konstrukcji na nastroj miejsca i jakie osoby przyciagnie. I nie jest to odosobniona opinia, ale opinia wiekszosci szanowanych uczinow Srila Prabhupada z ktorymi osobiscie na ten temat rozmawialam, wlaczajac mojego mistrza duchowego.
http://actinidia.wordpress.com/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 paź 2008, 16:04

Dobrze, że wstrzymujecie się od dalezego ciagnięcia watku. Mam duzo do powiedzenia po tych wypowiedziach. Jak moje zajęcia nie zmyją mi tego z pamięci to napiszę coś ogólnie do przemyślenia w innym ogólnym watku. Zastanawiam się nad skasowaniem częsci wątku, bo za nisko poszybowała ta dyskusja. Wstyd mi. Psychicznie jestem rozjechany i wypalony od jakiegoś czasu, nie daję poznać, wszystko robię co robiłem, ale tak własnie działa system plemienny Wikingów. Każdy w każdej chwili może sięgnąć po władzę... Takich ludzi sprowadziliśmy jako większość do organizacji to taką wspólpracę tworzymy.

Chcialoby się zaspiewać:

"Do Was Mówię Pie....ne Alternatywy
Kierowane Przez Radio, Telewizję I Róbta Co Chceta
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Przypomni Wam, Że Jesteście Jeszcze Ludźmi

Otumaniona Masa Indywidualistów
Która Nie Potrafi Stworzyć Niczego
Obnosicie Się Dumnie Ze Swoją Innością
Upodabniacie Się Do Tych, Z Których Szydzicie

Tworzycie Elity, Na Które Chce Mi Się Rzygać
Dlaczego Jesteście Tak Krótkowzroczni?

Największa Paranoja Mieszka W Was Samych
Dla Was Najważniejszą Sprawą Jest Wygląd
Oceniacie Ludzi Po Tym Jak Się Ubierają
I Tylko Do Tego Ogranicza Się Wasza Odmienność" - Włochaty
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 08 paź 2008, 13:21

Puki co w Majapur jest pieknie.

Garga Rsi
Posty: 77
Rejestracja: 27 sty 2007, 10:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garga Rsi » 18 paź 2008, 16:25

Jeśli już jakis projekt na czymś wzorowac to np to:

http://www.akshardham.com/whatisakdm/index.htm
Das Gefuhll ist alles - Goethe
Jedna szkoła nie da ci całej wiedzy.

Garga Rsi
Posty: 77
Rejestracja: 27 sty 2007, 10:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garga Rsi » 18 paź 2008, 16:30

Jest to niesamowita i piękna świątynia. Budowało ja 11 tys. artystów. Zrobili to w pięć lat!!! Nie pytam ile to kosztowało...
Das Gefuhll ist alles - Goethe
Jedna szkoła nie da ci całej wiedzy.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 18 paź 2008, 17:40

Garga Rsi pisze:Nie pytam ile to kosztowało...
2 tryliony rupii.
30.5 milionów Euro.
41 milionów USD.

Zgodnie z tym co powiedział Sziwarama Maharaja, w ciągu 30 lat ISKCON wydał 15 milionów USD na plany. Już najwyższy czas, aby wybudować cokolwiek. Na świątynię Swaminarayan Akshardham możemy co najwyżej popatrzeć.

Może się tak zdarzyć, że przy obecnym kryzysie ekonomicznym i przeciągających się wewnętrznych sporach oraz dalszych wydatkach na niezrealizowane projekty, za kilka lub kilkanaście lat starczy nam funduszy, aby postawić tam Namiot Wedyjskiego Planetarium, zakupiony na Allegro.

Obrazek

No, ale my tu gadu, gadu, a przecież nadszedł czas na dzienną dawkę marzeń...


Obrazek

ODPOWIEDZ