Żebracy

Co cię porusza, boli, cieszy
yogamaya

Post autor: yogamaya » 01 gru 2006, 15:46

Patram pushpam...
:wink:

Awatar użytkownika
pollywantsacracker
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2006, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pollywantsacracker » 02 gru 2006, 10:19

Byłem ,ciekawa strona ,ale w moim kompku się trudno po niej szuka. Nie mam dobrego sprzętu.
Dobrego dysku racz mi dać Panie:))))
Pollywantsacracker

Awatar użytkownika
pollywantsacracker
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2006, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pollywantsacracker » 02 gru 2006, 10:22

Jeszcze jedno:Yogamaya ! Masz maksymalny obrazek w profilu, padam zakażdym razem jak Go widzę! :))))) (oczywi?cie broń Krsno -bez zło?liwo?ci!!!) .
Pollywantsacracker

Robert
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2007, 20:43

Post autor: Robert » 29 lis 2007, 19:16

Nie uwierzycie własnie przed chwilą zapukał do moich drzwi młody chłopak proszący o wsparcie,wygladał schludnie,prosił o coś do jedzenia,ksiazki,ale nie pieniądze. I dostał odemnie to o co prosił--- szkoda,że nie miałem drugiej Bhagawat Gity...

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 31 maja 2008, 10:35

Wzcoraj właśnie przeczytałem fragment ,,W obliczu śmierci" gdzie Praphupada pisze, że gdy daje się jałmużne to należy oczekiwać jakiejś korzyści zwrotnej. Jest to jednak niekorzystne z tego względu, że aby otrzymać korzyść zwrotną należy się ponownie urodzić, więc lepiej tego unikać.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Madhumalati
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty 2008, 12:57
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Madhumalati » 13 lip 2008, 23:20

Robert pisze: szkoda,że nie miałem drugiej Bhagawat Gity...
Sprzedaja na allegro na przyklad po 3zł :?

http://www.allegro.pl/item398087372_bha ... _jest.html

Dawid S
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:50
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: Dawid S » 15 lip 2008, 21:44

John pisze:Wzcoraj właśnie przeczytałem fragment ,,W obliczu śmierci" gdzie Praphupada pisze, że gdy daje się jałmużne to należy oczekiwać jakiejś korzyści zwrotnej. Jest to jednak niekorzystne z tego względu, że aby otrzymać korzyść zwrotną należy się ponownie urodzić, więc lepiej tego unikać.
Trudno mi dyskutować z Najwyższym Mistrzem jednakże zdaję sobie sprawę iż w Naszych jakże niedoskonałych umysłach możemy być narażeni na niewłaściwą interpretację.
Gdyby Praphupad myslał dosłownie jak cytujesz nie sądze by rozwinął się cały ruch Food for life.

Awatar użytkownika
Madhumalati
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty 2008, 12:57
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Madhumalati » 16 lip 2008, 22:54

haha... A co by było gdyby wszyscy bhaktowie byli tacy idealni i juz mieli się więcej nie narodzić? Kto by wtedy nauczał?!

A tak chociaz jest jakieś zabezpieczenie, że ktoś do tego materialnego świata wróci :lol:

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 16 lip 2008, 23:16

Dawid S pisze:
John pisze:Wzcoraj właśnie przeczytałem fragment ,,W obliczu śmierci" gdzie Praphupada pisze, że gdy daje się jałmużne to należy oczekiwać jakiejś korzyści zwrotnej. Jest to jednak niekorzystne z tego względu, że aby otrzymać korzyść zwrotną należy się ponownie urodzić, więc lepiej tego unikać.
Trudno mi dyskutować z Najwyższym Mistrzem jednakże zdaję sobie sprawę iż w Naszych jakże niedoskonałych umysłach możemy być narażeni na niewłaściwą interpretację.
Gdyby Praphupad myslał dosłownie jak cytujesz nie sądze by rozwinął się cały ruch Food for life.
Rozdawanie prasadam nie jest zwykłą czynnością dobroczynną.

varaha
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:42

Post autor: varaha » 17 lip 2008, 11:25

W tym przypadku "należy oczekiwać korzyści zwrotnej" oznacza najwyraźniej "naturalnym jest, iż ta czynność przyniesie w przyszlości korzyść."

ODPOWIEDZ