Polak Kristian Zimerman dostał aplauz na stojąco

Co cię porusza, boli, cieszy
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Polak Kristian Zimerman dostał aplauz na stojąco

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 kwie 2009, 23:13

Polak dostał aplauz na stojąco
http://www.efakt.pl/wydarzenia/artykul. ... 4542#adEnd
Zimerman broni Polski
Słowa kluczowe: Kristian Zimerman, honor Polski, oklaski na stojąco
28.04.2009, 01:43
Polak Kristian Zimerman, najlepszy pianista świata podczas występu w Los Angeles wystąpił przeciwko polityce wojennej Stanów Zjednoczonych


- Nie będę więcej grał dla państwa, którego armia chce kontrolować cały
świat. Zostawcie mój kraj w spokoju - tymi, bardzo ostrymi słowami przerwał swój występ w Los Angeles najbardziej znany pianista świata, Polak KristianZimerman (53 l.).


Zdecydowana większość amerykańskiej publiczności przyjęła to z aplauzem i zaczęła klaskać na stojąco. Tylko nieliczni, ok. 30 osób, poczuli się urażeni i opuścili salę.


Wtedy jeszcze bardziej zdenerwowany Zimerman powiedział: - Tak. Niektórzy ludzie zaczynają maszerować na samo słowo "wojsko". Pianista skrytykował jeszcze więzienie w Guantanamo i na tym zakończył swój występ.

Zimerman od lat sprzeciwia się wojnie, używaniu broni i tortur oraz reżimowi wizowemu USA. Wielokrotnie protestował przeciwko upokarzającym procedurom, jakie są udziałem Polaków przed wyjazdem do Stanów w ambasadzie bądź na lotniskach w Ameryce. Sam dobrze wie, o czym mówi.

Upokorzenia ze strony USA doświadczył też na własnej skórze. Służby celne zabroniły mu kilkakrotnie wwiezienia jego prywatnych instrumentów, na których gra koncerty na całym świecie.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, 18:25 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 29 kwie 2009, 07:02

To wielce budujące, ale jakoś polskie media (jakby to ojciec dyrektor powiedział: polskojęzyczne media) nic nie mówiły, przynajmniej ja o tym nie słyszałem.
No cóż, media są teraz zajete świnska grypą więc pewnie nie zauważyły :)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

ODPOWIEDZ